You are currently viewing Evensen: „Fannemel może skoczyć ponad 250 metrów”

Evensen: „Fannemel może skoczyć ponad 250 metrów”

Fannemel Anders lot2 fot.Stefan.Piwowar - Evensen: "Fannemel może skoczyć ponad 250 metrów"Loty na Vikersundbakken, które już dzisiaj rozpoczną przedskoczkowie testując norweskiego mamuta, przynoszą po raz kolejny pytanie o możliwość ustanowienia nowego rekordu świata w długości lotu. Jak twierdzi aktualny rekordzista, Johan Remen Evensen, największe szanse na taki wyczyn ma jego rodak – Anders Fannemel.

 
evensen jr kd lot 300x200 - Evensen: "Fannemel może skoczyć ponad 250 metrów"
Rekordzista świata – Johan Remen Evensen (fot. Kata Deak)

11 lutego 2011 roku na nowo przebudowanej skoczni w Vikersund, Johan Remen Evensen dwukrotnie jednego dnia ustanawiał nowy rekord świata (243,0 oraz 246,5 metra). Od czterech lat nikomu nie udało się tego osiągnięcia poprawić. Sam rekordzista wyraził nadzieję, że już za kilka to się zmieni. Nadszedł czas na nowy rekord świata. Wierzę w to, że będą możliwe skoki ponad 250 metrów i Anders Fannemel może ustanowić nowy rekord wynoszący nawet 251,5 metra. On już w Niemczech miał bardzo dobre czucie powietrza – powiedział Evensen.

vikersundbakken geiragranviken 300x199 - Evensen: "Fannemel może skoczyć ponad 250 metrów"
Vikersundbakken, fot. Geir A. Granviken

29-letni były reprezentant Norwegii ocenił też, jak musi zachować się podczas skoku przyszły rekordzista świata: – Zawodnik musi zachować całą energię w locie do około 160-170 metra. Jeśli za bardzo zwolni, wtedy nie ma szans dolecieć na sam dół skoczni. Evensen oceniając możliwości poszczególnych skoczków, w gronie kandydatów do dalekich lotów wymienił również: Petera Prevca, Jurija Tepesa, Rune Veltę i Kamila Stocha.

O możliwości ustanowienia nowego rekordu globu wypowiedział się także znany norweski dziennikarz, Arne Scheie. - Mówi się, że nie ma szans na rekord świata. Słyszałem, że wiatr będzie spychał zawodników do zeskoku - przyznał komentator i dodał: - Przy dobrych warunkach Fannemel i Freund mogą ustać 247 metrowe skoki.

Przypomnijmy, że Anders Fannemel już w 2012 roku poszybował na Vikersundbakken na odległość 244,5 metra i jest to druga odległość w historii lotów narciarskich.

 

Źródło: nrk.no

 

Dodaj komentarz