You are currently viewing PK Lahti: Lanisek wygrywa treningi, Kot w czołówce

PK Lahti: Lanisek wygrywa treningi, Kot w czołówce

Lanisek.Anze SGP.Klingenthal.2014 fot.Julia .Piatkowska 1024x682 - PK Lahti: Lanisek wygrywa treningi, Kot w czołówce

Anze Lanisek był najlepszym skoczkiem w terningach przed pierwszym z konkursów Pucharu Kontynentalnego w Lahti na skoczni Salpausselkä (HS-130). Z Polaków najlepiej prezentował się Maciej Kot. W pierwszym treningu był tuż za Słoweńcem, w drugim zajął czwarte miejsce.  

Kot Maciej zgrupowanie.wisla .2014 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - PK Lahti: Lanisek wygrywa treningi, Kot w czołówce
Maciej Kot, fot. Julia Piątkowska

Pierwszy trening

W pierwszej serii najlepiej pokazał się Słoweniec Anze Lanisek, ktory uzyskał 121 metrów. Tylko metr bliżej wylądował najlepszy z Polaków, Maciej Kot. Czołówkę uzupełnili Andreas Wank (119 metrów), kolejni Słoweńcy Jaka Hvala i Miran Zupancic (16 i 114,5 m). Niespodziewanie do dziesiątki treningu wskoczył Estończyk Martti nomme, który uzyskał 112 metrów. Dało to mu siódmy wynik, razem z Eliasem Tollingerem.

Wyniki kolejnych Polaków nie zachwycały: Stanisław Biela był 15 (109 merów), Przemysław Kantyka 20, tuż przed Krzysztofem Miętusem (107 i 106,5 m). Andrzej Stękała i Krzysztof Leja skoczyli po 94 metry co dało im dalekie 42 miejsce.

Drugi trening

W drugim skoku treningowym ponownie najlepszy okazał się Anze Lanisek, który doleciał do 127 metra. Pół metra bliżej wylądował drugi skoczek tej serii Andreas Wank. Trzeci z odległocią 124,5 metra zameldował się kończący stawkę Miran Zupancic.

Czwarty wynik miał Maciej Kot – nasz skoczek uzyskał 124 metry. Tuż za Polakiem znalazła się czwórka Słoweńców, kolejno: Andraz Pograjc, Rok Justin i Jaka Hvala. Drugim wśród biało-czerwonych był ponownie Stanisław Biela, który poprawił się w drugim skoku (117 metrów). Jego wynik dał mu 10 miejsce. Poprawił się także Przemysław Kantyka (116 metrów). Krzysztof Miętus uzyskał 111,5 metra, a Krzysztof Leja 108,5 metra. Andrzej Stękała poprawił się nieznacznie uzyskując 102,5 metra.

Początek jutrzejszych zawodów już jutro o godz. 10. Godzinę wcześniej rozpocznie się seria próbna. Cały program dostępny jest TUTAJ.

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz