You are currently viewing Kornilov i Klimov dołączają do rosyjskiej drużyny na MŚ

Kornilov i Klimov dołączają do rosyjskiej drużyny na MŚ

kornilov denis kd - Kornilov i Klimov dołączają do rosyjskiej drużyny na MŚPo dzisiejszych zawodach PŚ w Vikersund, trener Matjaz Zupan ogłosił pełny skład reprezentacji Rosji na Mistrzostwa Świata w Falun. Do Szwecji uda się cała szóstka brana pod uwagę przy nominacjach. Do żelaznej czwórki dołączą więc: Denis Kornilov i startujący zazwyczaj w kombinacji norweskiej Evgeniy Klimov.

 

Pewni występu w światowym czempionacie już na początku lutego byli: Vladislav Boyarintsev, Mikhail Maksimochkin, Ilmir Hazetdinov i Dimitry Vassiliev, który wysoką formę potwierdził dzisiejszym świetnym lotem na 254 metry na Vikersundbakken. Dzisiaj trener ekipy Sbornej, Matjaz Zupan, zdecydował, że na Mistrzostwa Świata wybiorą się także Denis Kornilov i Evgeniy Klimov specjalizujący się w kombinacji norweskiej. Ten ostatni jeśli zaprezentuje dobre skoki w treningach, ma szanse na występ w konkursie drużynowym.

Teraz rosyjską ekipę czekają trzy dni treningów w słoweńskiej Planicy, a już 18 lutego podopieczni trenera Zupana polecą do Szwecji na rozpoczynające się MŚ. Jak przyznał szkoleniowiec ze Słowenii, decyzje dotyczące składów drużyn w poszczególnych konkursach zapadną już na miejscu po oficjalnych treningach.

Dodajmy, że w zawodach kobiet Rosję będą reprezentować Irina Avvakumova, Sofya Tikhonova i Anastasiya Gladysheva.

Więcej o rosyjskich nominacjach na MŚ w Falun >>

 

Źródło: tramplin.perm.ru

 

Dodaj komentarz