You are currently viewing Werner Schuster: „Freund kandydatem do medali na obu skoczniach”

Werner Schuster: „Freund kandydatem do medali na obu skoczniach”

Niemcy udadzą się do Falun jako liderzy Pucharu Narodów. Z pewnością trener Werner Schuster wyruszy na MŚ z wielkimi nadziejami medalowymi. W liderze swojej drużyny, Severinie Freundzie, upatruje kandydata do co najmniej dwóch medali światowego czempionatu. – To skoczek uniwersalny, na wszystkich skoczniach jest w stanie osiągać najlepsze wyniki – przyznaje.

 

Występ w ostatnim konkursie Pucharu Świata w Vikersund nastraja nas optymistycznie przed Mistrzostwami Świata. Szczególnie zadowolony jestem z Severina Freunda, który wykonał bardzo dobrą robotę podczas weekendu z lotami narciarskimi. Podobnie mogę oceniać treningowe skoki Richarda Freitaga i Andreasa Wellingera oddane w Oberstdorfie. Na MŚ jedziemy bardzo dobrze przygotowani, więc chcemy zdobyć dwa indywidualne i jeden drużynowy medal – zapowiada Werner Schuster.

Austriacki szkoleniowiec bardzo chwali lidera niemieckiej drużyny, który w Vikersund ustanowił nowy rekord Niemiec w długości lotu (245,0 m). – Severin to skoczek uniwersalny, na wszystkich typach skoczni narciarskich jest w stanie osiągać najlepsze wyniki. Jest mocniejszy niż na początku sezonu, a po przerwie podczas zawodów w Sapporo nabrał jeszcze więcej pewności siebie. W jego obecnej dyspozycji, na obu skoczniach jest kandydatem do medali.

Z Falun mamy dobre wspomnienia, szczególnie Severin, który zeszłego roku ustanowił tam rekord skoczni. Nie znamy jeszcze małej skoczni, ale obydwa obiekty są typowo skandynawskie, podatne na podmuchy wiatru. Mamy jednak nadzieję na dobre i sprawiedliwe warunki dla wszystkich zawodników oraz bezpieczne i ekscytujące zawody – podkreślił trene kadry Niemiec.

Po udanym występie w Mistrzostwach Świata Juniorów do drużyny Schustera na MŚ dołączył także Andreas Wellinger. – Andreas to bardzo perspektywniczny skoczek, powinien poczuć smak Mistrzostw Świata. Na samym początku sezonu był jednym z kandydatów do miejsc na podium, dlatego wciąż trzymaliśmy dla niego otwarte drzwi do składu na MŚ. Obecnie długoterminowy rozwój jest dla niego ważniejszy niż zdobycze medalowe – ocenia 45-letni trener.

Dodajmy, że ponadto Niemcy w Falun będą reprezentować: Richard Freitag, Marinus Kraus, Markus Eisenbichler i Michael Neumayer. Werner Schuster podkreślił, że w przypadku Eisenbichlera i Neumayera, liczy na ich dobre skoki szczególnie na obiekcie dużym.

Szkoleniowiec wspomniał także o konkursie mieszanym: – Mamy w drużynie mistrzynię olimpijską [Carinę Vogt, przyp.red.], męska część drużyny również jest dobrze przygotowana. To oznacza, że mamy szanse na medal.

 

Źródło: DSV

 

Dodaj komentarz