You are currently viewing Sarah Hendrickson: „Nadal mogę skakać na wysokim poziomie”
Sarah Hendrickson, fot. Julia Piątkowska

Sarah Hendrickson: „Nadal mogę skakać na wysokim poziomie”

Hendrickson Sarah USA fot.Julia .Piatkowska - Sarah Hendrickson: "Nadal mogę skakać na wysokim poziomie"Aktualna Mistrzyni Świata z Val di Fiemme, Sarah Hendrickson, w Ljubnie wywalczyła pierwsze dwa miejsca na pucharowym podium w tym sezonie. Wyjeżdżając do Falun obrończyni tytułu będzie musiałą zmierzyć się jednak z bardzo silnymi rywalkami. – To były trudne dwa lata, ale nadal mogę skakać na wysokim poziomie – zapewnia Amerykanka.

 

Dobre miejsca w Słowenii z pewnością podziałały zbawiennie na 20-letnią reprezentantkę Stanów Zjednoczonych. Faktem jest, że w porównaniu do zim poprzednich, młoda zawodniczka nie może zaliczyć trwającego sezonu do udanych. Świadczy o tym chociażby dopiero 10-te miejsce, zajmowane w klasyfikacji generalnej. Jest to poniekąd następstwem długo ciągnącą się rehabilitacją po kontuzji więzadeł krzyżowych w kolanie.

Sama zawodniczka po drugim konkursie w Logarskiej Dolinie w Ljubnie była naprawdę zaskoczona faktem, iż udało jej się wywalczyć tak dobre miejsce. – Jestem bardzo podekscytowana, będąc na podium drugi raz z rzędu. Byłam tylko 1,1 punktu za Danielą i Sarą, to dodało mi pewności siebie. Moje skoki nie były aż tak dobre technicznie, ale dobrze jest wiedzieć, że nadal mogę skakać na wysokim poziomie, nawet jeśli nie mam najlepszego dnia – skomentowała Amerykanka.

Oczywistym jest, że Sarah Hendrickson będzie chciała powalczyć o obronę tytułu Mistrzyni Świata. Z tak silnymi rywalkami, jak Sara Takanashi czy Daniela Iraschko-Stolz nie będzie to jednak łatwym zadaniem. – Jestem bardzo usatysfakcjonowana tym weekendem i czuję podekscytowanie na myśl o Falun. To były trudne dwa lata i aż do tego weekendu nie miałam żadnych oczekiwań. Oczywiście teraz chcę osiągać coraz lepsze rezultaty, ale przede wszystkim muszę skupić się na sobie. Postaram się dobrze bawić, zrelaksować i zaufać sobie na Mistrzostwach Świata – powiedziała 20-latka.

 

Źródło: fisskijumping.com

 

Dodaj komentarz