You are currently viewing Inngjerdingen i Nordin najlepsi w mistrzostwach Szwecji

Inngjerdingen i Nordin najlepsi w mistrzostwach Szwecji

Nordin Carl fot.Julia .Piatkowska - Inngjerdingen i Nordin najlepsi w mistrzostwach SzwecjiTuż przed Mistrzostwami Świata w Falun, szwedzcy skoczkowie walczyli o tytuł mistrza kraju. W rywalizacji na skoczniach w Oernskoeldsvik (Paradiskullen HS-100) i Solleftea (Hallstabacken HS-120) najlepsi okazali się Christian Inngjerdingen i Carl Nordin.

 

Na skoczni HS-100 należącej do kompleksu Paradiskullen w Oernsdkoeldsvik najlepszy okazał się Christian Inngjerdingen. Osiemnastolatek, który na półmetku zawodów znajdował się na trzeciej pozycji (93,0 m), wygrał dzięki bardzo dobrej próbie w drugiej serii na odległość 97 metrów. Pierwszego miejsca nie zdołał za to obronić przewodzący stawce po pierwszej serii Josef Larsson, który oddał najdłuższy skok konkursu, lądując w pierwszej serii na 99. metrze. W ostateczności, skacząc w drugiej serii o 10 metrów krócej, uplasował się na drugim miejscu, ex aequo z Carlem Nordinem, który osiągnął odległość 92,5 i 90 metrów. Obaj stracili do zwycięzcy 12,5 punktu.

W niedzielę rywalizacja przeniosła się na obiekt Hallstabacken (HS-120) w miejscowości Solleftea. Rywalizację zdominował brązowy medalista z soboty, Carl Nordin, zapewniając sobie zwycięstwo skokami na odległość 109 i 109,5 metra (235,0 pkt). Na drugim miejscu ponownie znalazł się Josef Larsson, skacząc 104 i 102 metry, ale do lidera stracił aż 29 punktów. Podium uzupełnił Isak Grimholm, lądując odpowiednio na 97. i 102. metrze.

W Mistrzostwach Świata w Falun przed własną publicznością wystąpi czterech reprezentantów Szwecji: Carl Nordin, Christian Inngjerdingen, Jonas Sandell i Johan Erikson.

 

Źródło: fis-ski.com

 

Dodaj komentarz