Pierwsze oficjalne treningi w Falun mają już za sobą panie. Najlepsze skoki na obiekcie Lugnet (K-90 / HS-100) zaprezentowały dziś faworytki – Daniela Iraschko-Stolz i Sara Takanashi. Dobrze spisały się także Yuki Ito oraz Carina Vogt. Jutro skoczkinie czeka seria kwalifikacyjna.
W pierwszym treningu z asekuracyjnie ustawionej przez jury belki (nr 26) najlepszy skok oddała liderka PŚ Daniela Iraschko-Stolz (89,5 m). Tuż za Austriaczką, na drugim miejscu uplasowała się jej największa rywalka, Japonka Sara Takanashi (89,0 m). Trzecią pozycję wywalczyła Kanadyjka Taylor Henrich (89,0 m).
Drugi trening przyniósł już najlepszy skok Sary Takanashi, która swoją próbę na 94 metry oddała z obniżonej (26.) belki. Druga była jej rodaczka z Krjau Kwitnącej Wiśni – Yuki Ito (95,0 m) skacząca z platformy najazdowej nr 27. Na trzeciej lokacie uplasowała się Niemka Carina Vogt (93,5 m / 26. belka). Tuż za nią znalazła się zwyciężczyni pierwszej serii treningowej – Daniela Iraschko-Stolz (92,0 m).
Obrończyni tytułu mistrzowskiego z Val di Fiemme, Sarah Hendrickson, plasowała się odpowiednio na 23. i 9. miejscu po skokach na 82 i 91,5 metra.
Już jutro o godz. 17:00 odbędą się kwalifikacje kobiet, które poprzedzi seria próbna (godz. 15:30). Zobacz pełny program i plan transmisji MŚ w Falun >>
Pełne wyniki pierwszego treningu:
zawodniczka | kraj | belka | odległość | punkty | |
1 | Daniela Iraschko-Stolz | AUT | 26 | 89,5 m | 60.5 |
2 | Sara Takanashi | JPN | 26 | 89,0 m | 60.2 |
3 | Taylor Henrich | CAN | 26 | 89,0 m | 60.1 |
4 | Yuki Ito | JPN | 26 | 88,0 m | 58.8 |
5 | Carina Vogt | GER | 26 | 88,0 m | 58.6 |
6 | Katharina Althaus | GER | 26 | 88,0 m | 57.9 |
7 | Maja Vtic | SLO | 26 | 88,0 m | 57.1 |
8 | Julia Kykkaenen | FIN | 26 | 87,0 m | 56.9 |
9 | Jacqueline Seifriedsberger | AUT | 26 | 86,5 m | 55.4 |
10 | Nita Englund | USA | 26 | 85,5 m | 54.1 |
11 | Julia Clair | FRA | 26 | 86,0 m | 52.6 |
12 | Ulrike Graessler | GER | 26 | 85,5 m | 52.0 |
13 | Maren Lundby | NOR | 26 | 84,5 m | 51.6 |
14 | Jessica Jerome | USA | 26 | 84,5 m | 51.1 |
15 | Eva Pinkelnig | AUT | 26 | 84,5 m | 51.0 |
16 | Spela Rogelj | SLO | 26 | 84,5 m | 50.5 |
17 | Eva Logar | SLO | 26 | 84,5 m | 49.9 |
18 | Chiara Hoelzl | AUT | 26 | 84,0 m | 49.5 |
19 | Lea Lemare | FRA | 26 | 82,5 m | 48.4 |
20 | Elena Runggaldier | ITA | 26 | 82,5 m | 47.6 |
21 | Evelyn Insam | ITA | 26 | 81,5 m | 47.1 |
22 | Irina Avvakumova | RUS | 26 | 82,5 m | 46.9 |
23 | Sarah Hendrickson | USA | 26 | 82,0 m | 46.0 |
24 | Abby Hughes | USA | 26 | 81,0 m | 45.3 |
25 | Line Jahr | NOR | 26 | 81,5 m | 44.3 |
26 | Katja Pozun | SLO | 26 | 80,5 m | 44.2 |
27 | Coline Mattel | FRA | 26 | 81,0 m | 43.2 |
28 | Ursa Bogataj | SLO | 26 | 79,5 m | 42.1 |
29 | Gyda Enger | NOR | 26 | 78,5 m | 41.3 |
30 | Yuka Seto | JPN | 26 | 79,0 m | 40.5 |
31 | Tara Geraghty-Moats | USA | 26 | 79,0 m | 40.2 |
32 | Juliane Seyfarth | GER | 26 | 78,5 m | 39.9 |
33 | Anastasiya Gladysheva | RUS | 26 | 79,0 m | 39.2 |
34 | Michaela Dolezelova | CZE | 26 | 78,0 m | 36.9 |
35 | Kaori Iwabuchi | JPN | 26 | 77,0 m | 36.6 |
36 | Yurina Yamada | JPN | 26 | 76,0 m | 34.6 |
37 | Sofya Tikhonova | RUS | 26 | 74,0 m | 29.8 |
Anna Odine Stroem | NOR | 26 | 74,0 m | 29.8 | |
39 | Barbora Blazkova | CZE | 26 | 73,0 m | 28.5 |
40 | Qi Liu | CHN | 26 | 71,0 m | 21.8 |
41 | Susanna Forsstroem | FIN | 26 | 70,0 m | 20.5 |
42 | Xinyue Chang | CHN | 26 | 66,0 m | 12.6 |
43 | Zdena Pesatova | CZE | 26 | 64,5 m | 9.5 |
44 | Tong Ma | CHN | 26 | 53,0 m | 0.0 |
45 | Virag Voros | HUN | 26 | 51,0 m | 0.0 |
DNS | Xueyao Li | CHN | – | – | – |
Pełne wyniki drugiego treningu:
zawodniczka | kraj | belka | odległość | punkty | |
1 | Sara Takanashi | JPN | 26 | 94,0 m | 70.3 |
2 | Yuki Ito | JPN | 27 | 95,0 m | 69.4 |
3 | Carina Vogt | GER | 26 | 93,5 m | 69.3 |
4 | Daniela Iraschko-Stolz | AUT | 26 | 92,0 m | 66.8 |
5 | Spela Rogelj | SLO | 26 | 93,0 m | 66.5 |
6 | Katharina Althaus | GER | 27 | 93,0 m | 65.3 |
7 | Eva Pinkelnig | AUT | 27 | 93,0 m | 64.7 |
Taylor Henrich | CAN | 27 | 93,0 m | 64.7 | |
9 | Sarah Hendrickson | USA | 27 | 91,5 m | 62.7 |
10 | Juliane Seyfarth | GER | 27 | 90,0 m | 59.8 |
11 | Maren Lundby | NOR | 27 | 90,0 m | 59.2 |
12 | Maja Vtic | SLO | 27 | 89,5 m | 58.2 |
13 | Nita Englund | USA | 27 | 88,5 m | 57.4 |
14 | Elena Runggaldier | ITA | 27 | 89,0 m | 57.3 |
15 | Eva Logar | SLO | 27 | 88,5 m | 57.0 |
16 | Jacqueline Seifriedsberger | AUT | 27 | 88,5 m | 56.7 |
Jessica Jerome | USA | 27 | 88,5 m | 56.7 | |
18 | Line Jahr | NOR | 27 | 88,0 m | 55.7 |
19 | Julia Clair | FRA | 27 | 87,0 m | 55.5 |
20 | Irina Avvakumova | RUS | 27 | 87,5 m | 54.4 |
21 | Kaori Iwabuchi | JPN | 27 | 86,5 m | 53.9 |
22 | Tara Geraghty-Moats | USA | 27 | 87,0 m | 53.2 |
23 | Ulrike Graessler | GER | 27 | 86,5 m | 53.1 |
24 | Julia Kykkaenen | FIN | 27 | 86,0 m | 52.7 |
Gyda Enger | NOR | 27 | 86,5 m | 52.7 | |
26 | Katja Pozun | SLO | 27 | 85,0 m | 52.6 |
27 | Abby Hughes | USA | 27 | 85,5 m | 50.6 |
28 | Evelyn Insam | ITA | 27 | 85,0 m | 50.2 |
29 | Sofya Tikhonova | RUS | 27 | 85,0 m | 49.6 |
30 | Coline Mattel | FRA | 27 | 84,0 m | 49.2 |
31 | Chiara Hoelzl | AUT | 27 | 84,5 m | 49.1 |
32 | Anna Odine Stroem | NOR | 27 | 84,5 m | 48.4 |
33 | Lea Lemare | FRA | 27 | 83,5 m | 48.0 |
34 | Yurina Yamada | JPN | 27 | 84,0 m | 47.9 |
35 | Michaela Dolezelova | CZE | 27 | 84,0 m | 47.8 |
36 | Ursa Bogataj | SLO | 27 | 82,5 m | 46.2 |
37 | Anastasiya Gladysheva | RUS | 27 | 82,5 m | 45.2 |
38 | Yuka Seto | JPN | 27 | 83,0 m | 45.1 |
39 | Barbora Blazkova | CZE | 27 | 77,0 m | 33.2 |
40 | Susanna Forsstroem | FIN | 27 | 75,0 m | 29.0 |
41 | Zdena Pesatova | CZE | 27 | 72,5 m | 23.5 |
42 | Qi Liu | CHN | 27 | 69,5 m | 18.4 |
43 | Xinyue Chang | CHN | 27 | 68,5 m | 15.8 |
44 | Tong Ma | CHN | 27 | 61,0 m | 2.1 |
45 | Virag Voros | HUN | 27 | 58,0 m | 0.0 |
DNS | Xueyao Li | CHN | – | – | – |
informacja własna