You are currently viewing Carina Vogt: „To niesamowite, nie spodziewałam się, że mogę wygrać”
Carina Vogt (fot. Julia Piątkowska)

Carina Vogt: „To niesamowite, nie spodziewałam się, że mogę wygrać”

Vogt Carina WC.Planica.2014 fot.Julia .Piatkowska - Carina Vogt: "To niesamowite, nie spodziewałam się, że mogę wygrać"Mistrzyni olimpijska z Soczi Carina Vogt, skacząc 91,5 i 92 metry sięgnęła po tytuł mistrzyni świata w Falun. Dla zawodniczki jak i dla jej trenera jest to potwierdzenie, że ubiegłoroczne złoto igrzysk nie było przypadkowe. – To niesamowite, patrząc na to, co wydarzyło się rok temu. Mam drugi tytuł z rzędu na wielkiej imprezie – powiedziała szczęśliwa Niemka.

 

Carina Vogt po pierwszej serii zajmowała drugą pozycję, tuż za plecami Danieli Iraschko-Stolz, liderki Pucharu Świata i największej faworytki do złota w Falun. W finale to jednak Niemka wskoczyła na najwyższy stopień podium i zdobyła złoty medal. Dla 23-letniej skoczkini jest to drugie trofeum w historii jej startów na imprezie tej rangi. Pierwszy krążek zdobyła w swoim debiucie w Val di Fiemme, skacząc po brąz w konkursie drużyn mieszanych.

– To niesamowite, patrzac na to, co wydarzyło się rok temu. Po pierwszej serii nie spodziewałam się, że mogę dziś wygrać. Jestem bardzo szczęśliwa – cieszyła się 23-letnia mistrzyni świata.

Po pierwszej serii wydawało się, że to Iraschko-Stolz zdobędzie tytuł mistrzowski. Różnica między Austriaczką a Niemką wynosiła 3,7 punktu. Ostatecznie to Carina Vogt przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę. – Cóż więcej mogę powiedzieć. Po prostu mam drugi tytuł z rzędu na wielkiej imprezie! – podsumowała Niemka.

Dumny ze swojej podopiecznej jest jej trener, Andreas Bauer: – To dla nas wspaniały dzień. Najwspanialszy w ciągu całego minionego roku. To wszystko brzmi jak bajka – powiedział Bauer i podsumował wzloty i upadki swojej podopiecznej we wspomnianym okresie: – Najpierw złoto olimpijskie, potem operacja kolana, następnie zły początek sezonu, dalej przyszła kolej na dwa zwycięstwa w Pucharze Świata, a dziś tytuł mistrzyni świata – mówił uradowany trener.

– W ten sposób, Carina pokazała nam ogromną pewność siebie. Jest silna psychiczne i całkowicie wewnętrznie zrównoważona. To przeniosło się na opanowanie w tej sytuacji. Dla całego sztabu szkoleniowego jest to dowód na to, że złoto olimpijskie nie było przypadkiem, po prostu Carina jest bardzo dobrą zawodniczką –  zakończył Bauer.

 

Źródło: fis-ski.com / sport.de

 

Dodaj komentarz