You are currently viewing Rune Velta: „Czekając na wynik bardzo się denerwowałem”

Rune Velta: „Czekając na wynik bardzo się denerwowałem”

Rune Velta WSC.Falun .2015 fot.Julia .Piatkowska - Rune Velta: "Czekając na wynik bardzo się denerwowałem"Rune Velta zdobywając w złoty medal w Falun podtrzymał dobrą norweską związaną z triumfem Andersa Bardala w Val di Fiemme. – W momencie oczekiwania na wynik końcowy, nie mogłem ustać na nogach, tak bardzo się denerwowałem. Gdy zdałem sobie sprawę, że wygrałem, wreszcie się ocknąłem – komentował na gorąco 25-letni mistrz świata.

 

Po najlepszym skoku w serii próbnej, Rune Velta dołączył do szerokiego grona faworytów do podium w konkursie na normalnej skoczni w Falun. Dobrą dyspozycję udało mu się utrzymać aż do końca dzisiejszych zmagań. – Przed tym konkursem nie spodziewałem się, że mogę tu zostać mistrzem świata. Dopiero skok w serii próbnej pozwolił mi uwierzyć w to, że mogę ten tytuł zdobyć – przyznał wciąż rozemocjonowany Norweg.

– Cieszę się, że udało mi się utrzymać dyspozycję z serii próbnej i powtórzyć osiągnięcie z niej w samym konkursie. Teraz dzięki temu jestem mistrzem świata! – tak opisał swoją dzisiejszą dyspozycję „świeżo upieczony” mistrz świata, który wspomniał także niecierpliwe oczekiwanie na ogłoszenie końcowych wyników: – W momencie oczekiwania na wynik końcowy, nie mogłem wręcz ustać na nogach, tak się denerwowałem. Gdy zdałem sobie sprawę z tego, że wygrałem, wreszcie się ocknąłem.

Rune Velta podczas odgrywania hymnu podczas ceremonii kwiatowej, nie był w stanie powstrzymać łez. Bardzo szczęśliwy ze złota swojego podopiecznego był też jego trener, Alexander Stoeckl: - Byłem niemal w stu procentach pewien, że Rune może oddać dobry skok, ale nie miałem pewności, że może to wystarczyć do złota. Na szczęście się udało. Ten dzień jest niesamowity! – przyznał austriacki szkoleniowiec.

25-letni skoczek zapytany o to, w jaki sposób planuje świętować tytuł mistrzowski, odparł: - Jest wiele pomysłów, by spędzić ten wieczór. Na pewno jakoś to uczcimy – zapewnił uradowany mistrz świata.

Świętowanie zapewne nie będzie szczególnie huczne, ponieważ już jutro Velta wystąpi w konkursie drużyn mieszanych: - Nie mogę się doczekać tego konkursu. Wiele zespołów dysponuje silnymi składami, więc myślę, że będzie to ekscytująca walka - zakończył.

 

Źródło: fis-ski.com / nrk.no

 

Dodaj komentarz