You are currently viewing „Srebrni” Norwegowie w Falun: „Byłoby łatwo znaleźć te punkty”

„Srebrni” Norwegowie w Falun: „Byłoby łatwo znaleźć te punkty”

WSC.Falun .2015.mix Norwegia Velta Lundby Bardal Jahr fot.Julia .Piatkowska2 - "Srebrni" Norwegowie w Falun: "Byłoby łatwo znaleźć te punkty"Norweska drużyna zaskoczyła narciarski świat włączając się do walki o złoty medal w konkursie mieszanym. Szczególny postęp poczyniły panie, Maren Lundby i Line Jahr, które w indywidualnych zawodach nie brylowały, jednak w niedzielę wniosły spore wiano punktowe do srebrnej ekipy. Klasą sam dla siebie był mistrz świata Rune Velta.

 
Lundby Maren WSC.Falun .2015 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - "Srebrni" Norwegowie w Falun: "Byłoby łatwo znaleźć te punkty"
Maren Lundby, fot. Julia Piątkowska

Najbardziej doświadczony w norweskim zespole Anders Bardal przyznał, że tak dobry rezultat był dla niego zaskoczeniem. – Szczerze mówiąc, nawet nie marzyłem o tym, że będziemy mogli walczyć o złoto w drużynowym mikście. To było wspaniałe, móc spotkać się podczas ceremonii i odebrać zasłużone srebro po ciężkim boju z Niemcami – powiedział 32-letni zawodnik.

Bardal skacząc 92,5 i 89,5 metra uzyskał indywidualnie 12. notę. Były mistrz świata dodał, że patrząc na przebieg konkursu, tytuł był w zasięgu Norwegów. – Końcowa różnica wyniosła zaledwie 2,3 punktu po ośmiu skokach. Prawdopodobnie byłoby łatwo całej naszej czwórce znaleźć te punkty, jednak teraz nic już nie możemy zrobić. Jesteśmy dumni i szczęśliwi po kolejnym świetnym dniu dla norweskich skoków narciarskich. Dziękuję Line, Maren i Rune, że sięgnęliśmy po historyczny medal dla Norwegii – podsumował.

Bardal Anders WSC.Falun .2015 fot.Julia .Piatkowska 300x199 - "Srebrni" Norwegowie w Falun: "Byłoby łatwo znaleźć te punkty"
Anders Bardal, fot. Julia Piątkowska

Zadowolony z końcowego rezultatu był także indywidualny mistrz z soboty, Rune Velta (95,0 / 95,5 m; 2. miejsce), który był najmocniejszym ogniwem swoego zespołu. – To było świetne, że mogliśmy to osiągnąć razem z dziewczynami. Jestem pod wielkim wrażeniem, jak bardzo poprawiły się od czasu piątkowego konkursu – powiedział.

Dodajmy, że norweskie skoczkinie (Lundby i Jahr) w indywidualnej piątkowej rywalizacji zajęły odpowiednio 15. i 19. miejsce. W dzisiejszych zawodach spisały się jednak znacznie lepiej co pozwoliło ekipie z kraju Wikingów po raz pierwszy w historii sięgnąć po medal w konkursie drużyn mieszanych. – To najwspanialszy dzień w moim życiu – przyznała doświadczona, 31-letnia Line Jahr, która w konkursie osiągnęła 93,5 i 90,5 metra co dało jej 17. notę.

Maren Lundby (95,0 / 91,5 m; 6. miejsce) podobnie jak Rune Velta podkreśliła znaczną poprawę w skokach swoich i koleżanki z drużyny. – To nie było oczywistością, że zdobędziemy dziś medal. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się odwrócić trend i pokazać się z nieco lepszej strony – podsumowała.

 

Źródło: andersbardal.com / vg.no / aftenposten.no

 

Dodaj komentarz