You are currently viewing Polacy ze Zniszczołem na kwalifikacje do konkursu MŚ na dużej skoczni

Polacy ze Zniszczołem na kwalifikacje do konkursu MŚ na dużej skoczni

Już jutro odbędą się kwalifikacje do kolejnego konkursu Mistrzostw Świata w Falun, tym razem na dużej skoczni. O prawo startu w zawodach będzie walczyło czterech Polaków. Podczas treningów najlepiej skakał Piotr Żyła, pozostali biało-czerwoni także zaprezentowali się z dobrej strony.

W kwalifikacjach zobaczymy Piotra Żyłę, Dawida Kubackiego, Klemensa Murańkę i Aleksandra Zniszczoła. Na dużym obiekcie nie zaprezentuje się Jan Ziobro, który słabo radził sobie w treningach (zajmował 47., 26. i 16. miejsce). Kamil Stoch, jako ósmy zawodnik klasyfikacji generalnej, ma zapewniony udział w konkursie. Oczywiście pamiętamy, że lider naszej kadry będzie bronił mistrzowskiego tytułu z 2013 roku z Val di Fiemme.

Polacy dobrze spisywali się w dzisiejszych seriach treningowych. W pierwszej najdalej poszybował Piotr Żyła (134,5 m), Kamil Stoch uplasował się na 7. pozycji, Klemens Murańka na 11. Druga seria dwóm naszym reprezentantom dała miejsce w pierwszej dziesiątce (Piotr Żyła zajął 7. miejsce, a tuż za nim uplasował się Dawid Kubacki). Na 16. miejscu trening ukończył Klemens Murańka, a lider naszej kadry był dopiero 20. W trzeciej serii na skoczni pojawiło sie tylko trzech Polaków: Kamil Stoch zajął 15. miejsce, Jan Ziobro 16., a Aleksander Zniszczoł 29.

Początek kwalifikacji jutro o godz. 17:00.

 informacja własna

 

Dodaj komentarz