You are currently viewing Kwalifikacje na dużej skoczni w Falun bez Kamila Stocha

Kwalifikacje na dużej skoczni w Falun bez Kamila Stocha

Stoch Kamil Zakopane.2014 B.Leja  1024x682 - Kwalifikacje na dużej skoczni w Falun bez Kamila Stocha

Broniący tytułu mistrza świata z dużej skoczni w Val di Fiemme Kamil Stoch, postanowił zrezygnować ze swojego skoku w kwalifikacjach, które mają rozpocząć się o godzinie 18:30. Lider polskiej kadry plasuje się w czołowej dziesiątce PŚ, więc awans ma zapewniony. Nie wiadomo jednak, czy na jakiekolwiek skakanie pozwoli wiatr.

 

Kamil Stoch jako jedyny z reprezentantów Polski ma zapewniony udział w czwartkowym konkursie. 27-letni skoczek zajmuje 8. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, co premiuje go „z urzędu” do startu w zawodach.

Dziś za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych Stoch poinformował, że w dniu dzisiejszym nie skoczy w kwalifikacjach. Te zaś planowo miały się odbyć o godzinie 17:00, poprzedzone serią próbną. Z powodu zbyt silnie wiejącego wiatru została odwołana, a same kwalifikacje przeniesiono na godzinę 18:30.

W kwalifikacjach udział weźmie zatem czterech Polaków: Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Aleksander Zniszczoł oraz Klemens Murańka, których to po wtorkowych treningach desygnował trener Łukasz Kruczek.

 

stochkwal - Kwalifikacje na dużej skoczni w Falun bez Kamila Stocha

  

Źródło: facebook.com

 

Dodaj komentarz