You are currently viewing Severin Freund: „To był dla mnie wspaniały dzień”

Severin Freund: „To był dla mnie wspaniały dzień”

WSC Falun Schlierenzauer Freund Velta fot.JPiatkowska - Severin Freund: „To był dla mnie wspaniały dzień”26-letni Niemiec prezentujący w Falun wyśmienitą dyspozycję w przepięknym stylu zdobył dzisiaj tytuł Mistrza Świata. Severin Freund oddał dwa perfekcyjne skoki, a w drugiej serii poprawił nawet swój własny rekord skoczni. – Severin latał jak samolot. To na pewno kulminacyjny moment w karierze Severina – przyznał trener Werner Schuster.

 

Severin Freund już przed najważniejszą imprezą sezonu prezentował bardzo wysoką formę. Jego skoki z konkursu na konkurs wydawały się być coraz lepsze i bardziej dopracowane. Bezpośrednio przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata zwyciężył w trzech indywidualnych konkursach w Willingen, Titisee-Neustadt i Vikersund, stając się głównym faworytem w Falun.

Na skoczni normalnej Niemiec otarł się o złoto, ostatecznie plasując się na drugim miejscu podium, tuż za zwycięzcą, Rune Veltą. Najcenniejszy krążek zdobył jednak w konkursie drużyn mieszanych, kiedy to wraz z Richardem Freitagiem, Cariną Vogt i Kathariną Althaus okazali się najsilniejsi.

Na najważniejszy, indywidualny sukces, Severin Freund czekał jednak aż do dzisiaj. Dzięki wspaniałym próbom na 134 i 135,5 metra sięgnął po zwycięstwo i tytuł Mistrza Świata. Szczęśliwy 26-latek w czasie rywalizacji na dużej skoczni w Falun poprawił też o pół metra własny rekord obiektu Lugnet.

To był perfekcyjny skok oddany w dobrym momencie. To było trochę tak jak w tamtym roku, kiedy Kamil pobił mój rekord w czasie drugiej serii w Falun i wtedy skoczyłem 135 metrów, żeby go odzyskać. To były dla mnie wspaniałe zawody, a skoki sprawiły mi dużo radości – przyznał Freund.

Zapytany o świętowanie sukcesu, skoczek przyznał, że na to jeszcze przyjdzie odpowiedni czas. Teraz musi skupić się na kolejnych wyzwaniach.  Myślę, że inni mogą już świętować, ale ja nadal jestem tutaj. Oczywiście przed sobą mamy jeszcze konkurs drużynowy, więc świętowanie odkładam na sobotę skomentował Freund.

Ze swojego podopiecznego szalenie dumny był szkoleniowiec niemieckiej ekipy, Werner Schuster: – Severin latał jak samolot. Jestem bardzo wzruszony, że udało się wywalczyć to Mistrzostwo Świata. To na pewno kulminacyjny, a jednocześnie bardzo wzruszający moment w karierze Severina. Mogę mu tylko z całego serca pogratulować, to było wspaniałe wydarzenie.

 

Relacja z konferencji: Julia Piątkowska

Redakcja: Agnieszka Bobrowska

 

Dodaj komentarz