You are currently viewing MŚ Falun: Kruczek odkrył karty, Ziobro wraca do składu

MŚ Falun: Kruczek odkrył karty, Ziobro wraca do składu

Ziobro Janek Zakopane B.Leja  - MŚ Falun: Kruczek odkrył karty, Ziobro wraca do składuPo piątkowych treningach na dużej skoczni w Falun Łukasz Kruczek podał skład drużyny na sobotni konkurs. Do rywalizacji powraca Jana Ziobro, który jako jedyny z biało-czerwonych nie startował indywidualnie na tym obiekcie. Mistrzostwa zakończyły się już dla Aleksandra Zniszczoła i Dawida Kubackiego.

 

Piątkowe treningi na obiekcie HS-134 nie zachęciły najmocniejszych reprezentacji do wystawienia swoich najlepszych skoczków. Główną atrakcją treningów były zatem skoki zawodników z dalszej części stawki. Z Polaków na belce startowej pojawili się: Aleksander Zniszczoł, Jan Ziobro oraz Dawid Kubacki. Pozostała trójka nie skakała, gdyż dzięki swej postawie podczas czwartkowego konkursu zapewniła sobie udział w sobotniej rywalizacji w konkursie drużynowym.

Po dzisiejszych próbach Łukasz Kruczek ogłosił skład kadry na drużynówkę. O najlepszą lokatę w sobotnim konkursie powalczą: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Klemens Murańka i Jan Ziobro. Dla ostatniego jest to powrót do rywalizacji na dużej skoczni od wtorku, kiedy to rozgrywane były treningi, po których został on odrzucony przez trenera Kruczka.

Początek sobotnich skoków na dużym obiekcie w Falun przewidywany jest na godzinę 16:00 (seria próbna). Na godzinę 17:00 planowany jest początek rywalizacji drużynowej.

 

Źródło: pzn.pl

 

Dodaj komentarz