You are currently viewing Pechowe mistrzostwa Andreasa Wellingera

Pechowe mistrzostwa Andreasa Wellingera

Andreas Wellinger nie będzie wspominał mistrzostw w Falun najlepiej. Srebrny medalista juniorskiego czempionatu, podczas rywalizacji seniorskiej najpierw uplasował się poza czołową dziesiątką, a z występu w drugim konkursie wykluczyła go niedyspozycja zdrowotna. Młodego Niemca nie zobaczymy także w zmaganiach drużynowych.

Po kontuzji, której Wellinger nabawił się na początku zimy w Kuusamo, udało mu się powrócić do międzynarodowej rywalizacji. 19-latek ma już na koncie srebro mistrzostw świata juniorów zdobyte na początku roku w Ałmatach. Po tym jak trener Werner Schuster nominował Wellingera do udziału w MŚ w Falun, młody zawodnik z pewnością liczył na podobne występy i miejsca w ścisłej czołówce.

Na normalnej skoczni skoczek z Ruhpolding zajął 11. miejsce, a podczas konkursu na dużym obiekcie, pomimo pozytywnego przebrnięcia przez kwalifikacje nie pojawił się na starcie. Powodem były problemy żołądkowe, które zatrzymały młodego Niemca w hotelu. Schuster pominął Wellingera ustalając skład naszych zachodnich sąsiadów na dzisiejsze zawody drużynowe. O medal dla Niemców powalczą za to: Michael Neumayer, Markus Eisenbichler, Richard Freitag i Severin Freund.

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz