You are currently viewing PK Titisee-Neustadt: Granerud zwycięża, Biegun na podium

PK Titisee-Neustadt: Granerud zwycięża, Biegun na podium

Biegun Krzysiek B.Leja - PK Titisee-Neustadt: Granerud zwycięża, Biegun na podium

Halvor Egner Granerud odniósł kolejne zwycięstwo w rozgrywkach Pucharu Kontynentalnego. Młody Norweg był najlepszy w ostatnim z konkursów rozgrywanych podczas weekendu w Titisee-Neustadt. Tuż na nim rywalizację ukończył reprezentant gospodarzy Stephan Leyhe. Najniższy stopień podium obsadzili wspólnie Andreas Wank i Krzysztof Biegun.

Pierwsza część zawodów wskazywała na doświadczenie – nieznacznie prowadził Austriak Manuel Fettner (130,5 i 119,5 metra) nad Granerudem i Anze Laniskiem ze Słowenii. W drugiej serii oskakany na zapleczu PŚ Austriak oddał krótszy skok przez co spadł na piąte miejsce. 

Granerud zwyciężył z notą równą 221 punktów, o punkt przed Stephanem Leyhe, który drugie miejsce zawdzięcza swojemu drugiemu skokowi (109,5 i 128 metrów). Podium uzupełnili Andreas Wank (126 i 125,5 m) oraz najlepszy z Polaków Krzysztof Biegun (119,5 i 121 m). Ich nota wyniosła 219.9 punktu.

Do czołowej „30” weszli również Stefan Hula (15. miejsce), Stanisław Biela (23.) i Bartłomiej Kłusek (29.). O niespodziance na minus możemy powiedzieć w przypadku Macieja Kota, który skoczył dzisiaj tylko raz. 108 metrów dało mu 35. miejsce. Andrzej Stękała był 39.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Anze Semenic, który ma 656 punktów. Za Słoweńcem plasuje się najlepszy z Niemców, Andreas Wank, który uzbierał do tej pory 602 punkty. Trzeci Jaka Hvala ma ich 591.

Najlepszym Polakiem w PK jest Maciej Kot. Uzbierał on dotychczas 391 punktów, które umiejscawiają go na 10. miejscu klasyfikacji generalnej.

Pełny wykaz klasyfikacji Pucharu Kontynentalnego

Za tydzień rywalizacja w PK przenosi się do Austrii, do Seefeld na skocznię HS-109. Po tym weekendzie pozostanie już tylko finał cyklu w Niżnym Tagile.

Dodaj komentarz