You are currently viewing Mocne składy Norwegów na PŚ w Lahti oraz PK w Seefeld
Rune Velta, fot. Julia Piątkowska

Mocne składy Norwegów na PŚ w Lahti oraz PK w Seefeld

Velta Rune WSC.Falun .2015.lot fot.Julia .Piatkowska - Mocne składy Norwegów na PŚ w Lahti oraz PK w SeefeldNorwegowie, którzy minione mistrzostwa świata mogą uznać za bardzo udane, zamierzają iść za ciosem także podczas kolejnych pucharowych zmagań w fińskim Lahti oraz austriackim Seefeld. Trenerzy poszczególnych kadr nominowali składy na zawody Pucharu Świata i Pucharu Kontynentalnego.

 
hilde tom sp wisla wm 300x200 - Mocne składy Norwegów na PŚ w Lahti oraz PK w Seefeld
Tom Hilde, fot. Bartosz Leja

Podczas PŚ w Lahti (7-8 marca) wystartują ci sami Norwegowie, którzy wzięlu udział w światowym czempionacie w Falun, na czele ze złotymi medalistami konkursu drużynowego. Trener Stoeckl nominował zatem: Andersa Fannemela, Rune Veltę, Andersa Bardala i Andersa Jacobsena, a także juniorów: Johanna Andre Forfanga i Phillipa Sjoeena.

Przypomnijmy, że zeszłoroczne zawody PŚ na skoczni Salpausselkae nie były dla Norwegów wybitnie udane. Indywidualnie najlepszy był Bardal (miejsca: 9., 11.), a drużynowo ekipa z kraju Wikingów uplasowała się na najniższym stopniu podium. W tegorocznej rywalizacji o jak najwyższe lokaty w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata będą zapewne walczyć: Fannemel (1058 pkt / 4. miejsce) i Velta (581 pkt / 10. miejsce). Pozostali Norwegowie plasują się w „generalnce” nieco niżej: Jacobsen jest 16. (366 pkt), Bardal 21. (257 pkt), Forfang 23. (220 pkt), Sjoeen 30. (124 pkt).

W konkursach Pucharu Kontynentalnego w Seefeld, które także odbędą się w najbliższy weekend (7-8 marca) również poskacze sześciu Norwegów. Będą to: Vegard Swensen, Tom Hilde, Robert Johansson, Joachim Hauer, Kenneth Gangnes i Daniel-Andre Tande.

Przed rokiem najlepiej z tej szóstki w Seefeld zaprezentowali się Hilde (6. w pierwszym konkursie) i Johansson (12. w drugim konkursie). W tegorocznej klasyfikacji generalnej PK najwyżej sklasyfikowanym Norwegiem jest Gangnes (513 pkt / 5. miejsce). Wysoko plasuje się także Johansson (419 pkt / 8. miejsce). Hilde jest 19. (306 pkt), Tande 31. (189 pkt), Hauer 32. (177 pkt), Swensen 102. (12 pkt).

 

Źródło: skiforbundet.no

 

Dodaj komentarz