You are currently viewing Kofler w Seefeld, Wohlgenannt w Lahti, Austriacy na PŚ i PK

Kofler w Seefeld, Wohlgenannt w Lahti, Austriacy na PŚ i PK

Kofler Andreas WC.Innsbruck.2014 fot.Julia .Piatkowska - Kofler w Seefeld, Wohlgenannt w Lahti, Austriacy na PŚ i PKTrenerzy austriackich kadr podjęli decyzję, którzy ich podopieczni wystąpią w najbliższych zawodach Pucharu Świata w Lahti oraz Pucharu Kontynentalnego w Seefeld. W rywalizacji najwyższej rangi na słynnej skoczni Salpausselkae, Ulrich Wohlgenannt zastąpi Andreasa Koflera, który powalczy o punkty w „drugiej lidze” skoków narciarskich.

 

Dzięki bardzo dobrym występom Ulricha Wohlgenannta w zawodach Pucharu Kontynentalnego, Austriacy podczas ostatniego periodu sezonu 2014/15, w kwalifikacjiach PŚ będą mogli startować w siedmioosobowym zespole. Trener Heinz Kuttin postanowił, że w Lahti (7-8 marca) zaprezentują się: Stefan Kraft, Michael Hayboeck, Gregor Schlierenzauer, Thomas Diethart, Manuel Fettner, Manuel Poppinger i wspomniany Ulrich Wohlgenannt.

Przypomijmy, że w zeszłym sezonie rywalizacja na skoczni Salpausselkae była dla Austriaków bardzo udana. Aż trzykrotnie plasowali się oni na podium (zwycięstwo drużynowe, drugie miejsce Krafta i trzecie miejsce Schlierenzauera). Tej zimy o najwyższe miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ walczy wicelider Kraft (1208 pkt). W czołowej dziesiątce plasują się ponadto: Hayboeck (944 pkt / 6. miejsce) i Schlierenzauer (588 pkt / 9. miejsce). Niżej plasują się: 36. Poppinger (100 pkt), 43. Fettner (75 pkt), 45. Diethart (71 pkt), 65. Wohlgenannt (11 pkt).

Zobacz pełną klasyfikację PŚ 2014/15 >>

Podczas rywalizacji w Pucharze Kontynentalnym na własnym terenie w Seefeld (7-8 marca) zaprezentuje się 12 Austriaków. Będą to: Andreas Kofler, Patrick Streitler, Florian Altenburger, Markus Rupitsch, Lukas Mueller, Thomas Lackner, Markus Schiffner, Clemens Aigner, Elias Tollinger, Philipp Aschenwald, Simon Greiderer i Stefan Huber.

Najwyżej sklasyfikowanym Austriakiem w PK, który wystąpi w Seefeld, jest Aigner, który z dorobkiem 386 pkt jest na 11. lokacie.

Zobacz pełną klasyfikację PK 2014/15 >>

 

Źródło: oesv.at

 

Dodaj komentarz