You are currently viewing Szymon Olek nadal potrzebuje wsparcia w rehabilitacji

Szymon Olek nadal potrzebuje wsparcia w rehabilitacji

IMG 3355 2 - Szymon Olek nadal potrzebuje wsparcia w rehabilitacjiJeśli wydaje nam się, że groźne urazy dotykają tylko zawodników z najwyższej pucharowej półki, przykład Szymona Olka pokazuje, jak bardzo się mylimy. Trzynastolatek po zeszłorocznym upadku  na Maleńkiej Krokwi w Zakopanem do dziś jeździ na wózku inwalidzkim i wymaga kosztownej rehabilitacji, by powrócić do zdrowia.

 

Trzynastoletni Szymon Olek uległ groźnemu wypadkowi w zeszłym roku, podczas jednego z konkursów z cyklu LOTOS CUP „Szukamy Następców Mistrza” odbywającego się na skoczni o punkcie K-35 w Zakopanem. Młody skoczek upadł tuż po lądowaniu, uderzając głową o zmrożony śnieg. Kask nie okazał się dostateczną ochroną – silne uderzenie spowodowało poważne obrażenia mózgu. Choć operacja ratująca życie chłopca, której celem było usunięcie powstałego krwiaka, zakończyła się sukcesem, powrót Szymona do zdrowia nada trwa.

Do pomocy włączył się Kamil Stoch – pieniądze zbierane podczas uroczystego powitania w Zębie zostały przeznaczone na rehabilitację chłopca. Obecnie Szymon jeździ na wózku inwalidzkim, a miesięczny koszt rehabilitacji to ok. 4 tysięcy złotych. Dlatego też Stowarzyszenie Kulturalne „Wrota Beskidów” z Wilkowic postanowiło zorganizować 8 marca charytatywny mecz halowej piłki nożnej, podczas którego odbędzie się licytacja sportowych gadżetów, m.in. mini kombinezonu narciarskiego z podpisami polskich skoczków biorących udział w konkursie Pucharu Świata w Wiśle. Uzyskane w ten sposób fundusze zostaną przeznaczone na pomoc Szymonowi w walce o powrót do pełni sił. W turnieju wezmą udział nie tylko zespoły z Beskidów, ale też ze Słowacji, a  kibice będą mogli spotkać piłkarzy znanych z występów w Ekstraklasie i reprezentacji Polski, choćby napastnika Ireneusza Jelenia. Także fani skoków narciarskich znajdą coś dla siebie, gdyż swoją obecność potwierdził Jakub Wolny, zeszłoroczny mistrz świata juniorów w skokach.

Gościem honorowym rozgrywek będzie Marian Kasprzyk, mistrz olimpijski w boksie z 1964 r., którego bokserskie rękawice również zostały oddane na licytację.

Szymonem opiekuje się Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko”, a pomóc można, oddając na jego rzecz 1% podatku, wpisując do rozliczenia PIT następujące dane: KRS 0000186434, cel szczegółowy: SZYMON OLEK nr subkonta 92/O.

 

źródło: dziennikzachodni.pl

 

Dodaj komentarz