You are currently viewing Seefeld: Kubacki prowadzi, Zniszczoł drugi!

Seefeld: Kubacki prowadzi, Zniszczoł drugi!

 

kubacki - Seefeld: Kubacki prowadzi, Zniszczoł drugi!Świetne wieści płyną do nas z Seefeld. W pierwszym z konkursów Pucharu Kontynentalnego karty rozdają Polacy – prowadzi Dawid Kubacki, za którym plasuje się kolejny z naszych skoczków, Aleksander Zniszczoł! Zapunktuje dziś łącznie pięciu Polaków.

Kubacki oddał zdecydowanie najdłuższy skok (100,5 metra) serii, jako jedyny przekroczył barierę stu metrów. Jego nota (118.7 pkt.) daje mu ponad 4.6 punktu przewagi nad koeljnym w stawce Zniszczołem, który uzyskał 97,5 metra. Metr dalej od skoczka z Wisły poleciał z kolei trzeci w rywalizacji Niemiec Pius Paschke (nota 112.9 pkt.)

Za podium plasuje się aktualnie norweski "pościg": miejsca od czwartego do szóstego okupują w tym momencie Daniel Andre Tande, Kenneth Gangnes i Vegard Swensen.

Dziesiątkę zamyka kolejny z biało-czerwonych, jest nim Maciej Kot. Polak skoczył 96 metrów i ma notę 106.7 punktu. Stefan Hula lądował metr bliżej od Kota i z notą 103 punkty jest 17. Zapunktuje dzisiaj także Krzysztof Biegun. Nie będą to wysokie zdobycze - młody skoczek jest aktualnie dopiero 29. po skoku na odległość 92 metrów.

Z rywalizacji odpadł dziś Bartłomiej Kłusek. Jego skok na 88,5 metra dał mu dopiero 40. miejsce.

Początek finałowej rundy o godz. 11:50.

 

Dodaj komentarz