You are currently viewing PŚ Lahti: Przed nami konkurs indywidualny (od 14:00)

PŚ Lahti: Przed nami konkurs indywidualny (od 14:00)

Lahti Salpausselkae zima fot.Tuija .Hankkila - PŚ Lahti: Przed nami konkurs indywidualny (od 14:00)Za nami najważniejsza imreza tej zimy, czyli mistrzostwa świata w Falun. Sezon trwa jednak nadal, a przed nami kolejne zmagania w ramach Pucharu Świata. Skoczkowie zawitali do fińskiego Lahti, aby rywalizować w dwóch konkursach, których areną zmagań będzie słynna skocznia Salpausselkä. Już dziś rywalizacja indywidualna.

 

Program PŚ w Lahti:

  • 6 marca 2015 r. (piątek):
    • 14:00 – odprawa techniczna
    • 16:00 – oficjalny trening
    • 18:00 – kwalifikacje (Eurosport, lajfy.com)
  • 7 marca 2015 r. (sobota):
    • 17:00 – seria próbna
    • 18:00 – konkurs drużynowy (TVP 1, Eurosport, lajfy.com)
  • 8 marca 2015 r. (niedziela):
    • 13:00 – seria próbna
    • 14:00 – konkurs indywidualny (TVP 1, Eurosport, lajfy.com)

Relacje tekstowe będą dostępne na lajfy.com, fis-ski.com oraz berkutschi.com. Zapraszamy też do śledzenia naszych profili na twitterze i facebooku. Przypominamy też o naszym konkursie-typerze „Typuj skoki ze SkokiPolska.pl”. Szczegóły w linku >>

 

Lista startowa konkursu indywidualnego:

BIB
Zawodnik
Kraj
1
Denis Kornilov
RUS
2
Seou Choi
KOR
3
Cene Prevc
SLO
4
Jaka Hvala
SLO
5
Janne Ahonen
FIN
6
Vladimir Zografski
BUL
7
Ulrich Wohlgenannt
AUT
8
Mikhail Maksimochkin
RUS
9
Antonin Hajek
CZE
10
Jakub Janda
CZE
11
Klemens Murańka
POL
12
Andreas Wank
GER
13
Shohei Tochimoto
JPN
14
Jan Ziobro
POL
15
Junshiro Kobayashi
JPN
16
Thomas Diethart
AUT
17
Manuel Fettner
AUT
18
Andreas Wellinger
GER
19
Jan Matura
CZE
20
Jarkko Maeaettae
FIN
21
Manuel Poppinger
AUT
22
Gregor Deschwanden
SUI
23
Vincent Descombes Sevoie
FRA
24
Phillip Sjoeen
NOR
25
Lauri Asikainen
FIN
26
Nejc Dezman
SLO
27
Matjaz Pungertar
SLO
28
Johann Andre Forfang
NOR
29
Taku Takeuchi
JPN
30
Anders Bardal
NOR
31
Jurij Tepes
SLO
32
Michael Neumayer
GER
33
Piotr Żyła
POL
34
Marinus Kraus
GER
35
Anders Jacobsen
NOR
36
Daiki Ito
JPN
37
Markus Eisenbichler
GER
38
Jernej Damjan
SLO
39
Richard Freitag
GER
40
Simon Ammann
SUI
41
Rune Velta
NOR
42
Gregor Schlierenzauer
AUT
43
Kamil Stoch
POL
44
Noriaki Kasai
JPN
45
Michael Hayboeck
AUT
46
Roman Koudelka
CZE
47
Anders Fannemel
NOR
48
Severin Freund
GER
49
Stefan Kraft
AUT
50
Peter Prevc
SLO
 
Stoch Kamil fot.A.Sierotnik 300x199 - PŚ Lahti: Przed nami konkurs indywidualny (od 14:00)
Kamil Stoch, fot. Agnieszka Sierotnik

Pogoda: Podczas piątkowych treningów i kwalifikacji wiatr będzie wiał do 1,7 m/s. Podczas sobotniego konkursu drużynowego i niedzielnego indywidualnego podmuchy mogą być znacznie mocniejsze (do 4,4 m/s). Jedynie w niedzielę mogą się pojawić przelotne opady deszczu.

Rekordzistą skoczni Salpausselkä (K-116 / HS-130) jest Austriak Andreas Widhölzl, który podczas zawodów Pucharu Świata w 2006 roku osiągnął tam aż 135,5 metra. Zobacz więcej informacji o dużej skoczni w Lahti >>

 

Składy kadr (kwoty startowe):

 

Pucharowa rywalizacja w Lahti jest rozgrywana od początku historii cyklu, czyli od sezonu 1979/1980. Polacy plasowali się tam na podium 11 razy (Małysz, Stoch i drużyna). Oto podia wszystkich konkursów:

Data
1. miejsce
2. miejsce
3. miejsce
02.03.2014 (D)
K. Stoch
S. Freund
G. Schlierenzauer
01.03.2014 (D)
Austria
Niemcy
Norwegia
28.02.2014 (D)
S. Freund
S. Kraft
K. Stoch
10.03.2013 (D)
R. Freitag
A. Bardal
S. Freund
A. Jacobsen
09.03.2013 (D)
Niemcy
Norwegia
Polska
04.03.2012 (N)
D. Ito
A. Bardal
L. Hlava
03.03.2012 (N)
Austria
Niemcy
Polska
13.03.2011 (D)
S. Ammann
A. Kofler
S. Freund
12.03.2011 (D)
Austria
Norwegia
Polska
07.03.2010 (D)
S. Ammann
A. Małysz
T. Morgenstern
06.03.2010 (D)
Norwegia
Austria
Niemcy
08.03.2009 (N)
G. Schlierenzauer
S. Ammann
D. Vassiliev
07.03.2009 (D)
Austria
Finlandia
Norwegia
02.03.2008 (D)
konkurs odwołany
01.03.2008 (D)
konkurs odwołany
11.03.2007 (D)
A. Małysz
A. Kofler
M. Schmitt
10.03.2007 (D)
Austria
Norwegia
Finlandia
05.03.2006 (D)
J. Happonen
J. Janda
M. Uhrmann
04.03.2006 (D)
Austria
Norwegia
Finlandia
06.03.2005 (D)
M. Hautamaeki
R. Ljoekelsoey
T. Morgenstern
05.03.2005 (D)
Norwegia
Finlandia
Austria
07.03.2004 (D)
B.E. Romoeren
R. Ljoekelsoey
J. Ahonen
06.03.2004 (D)
Norwegia
Finlandia
Japonia
14.03.2003 (D)
A. Małysz
M. Hautamaeki
T. Kiuru
14.03.2003 (D)
A. Małysz
M. Hautamaeki
S. Hannawald
02.03.2002 (D)
Finlandia
Słowenia
Niemcy
01.03.2002 (D)
M. Schmitt
A. Małysz
R. Kranjec
25.02.2001 (N)
Austria
Finlandia
Niemcy
24.02.2001 (D)
Niemcy
Finlandia
Austria
06.03.2000 (D)
M. Schmitt
J. Ahonen
A. Goldberger
05.03.2000 (D)
Finlandia
Austria
Niemcy
04.03.2000 (N)
J. Ahonen
S. Hannawald
L. Ottesen
06.03.1999 (N)
K. Funaki
R. Schwarzenberger
S. Hannawald
08.03.1998 (D)
P. Peterka
J. Soininen
K. Brenden
07.03.1998 (D)
J. Ahonen
A. Widhoelzl
K. Brenden
09.03.1997 (D)
A. Widhoelzl
P. Kytoesaho
J. Soininen
K. Funaki
08.03.1997 (D)
Finlandia
Austria
Norwegia
03.03.1996 (D)
M. Harada
P. Peterka
J. Soininen
02.03.1996 (D)
Japonia
Niemcy
Austria
01.03.1996 (N)
M. Harada
M. Laitinen
A. Małysz
P. Peterka
29.01.1995 (D)
J. Weissflog
J. Suchacek
K. Funaki
28.01.1995 (D)
Finlandia
Austria
Japonia
27.01.1995 (N)
A. Goldberger
J. Weissflog
J. Soininen
06.03.1994 (D)
konkurs odwołany
05.03.1994 (D)
Austria
Japonia
Norwegia
05.03.1994 (N)
J. Weissflog
C. Moser
N. Kasai
07.03.1993 (D)
I. Lunardi
S. Horngacher
E. Bredesen
06.03.1993 (N)
N. Kasai
J. Sakala
J. Parma
01.03.1992 (D)
T. Nieminen
H. Kuttin
J. Parma
29.02.1992 (N)
T. Nieminen
E. Vettori
N. Kasai
03.03.1991 (D)
A. Felder
S. Horngacher
D. Thoma
02.03.1991 (N)
A. Felder
H. Kuttin
W. Haim
04.03.1990 (N)
A. Felder
V. Lunardi
A.P. Nikkola
03.03.1990 (D)
F. Neulaendtner
V. Lunardi
A.P. Nikkola
06.03.1988 (D)
M. Nykaenen
J. Bokloev
E. Johnsen
05.03.1988 (N)
M. Nykaenen
J. Bokloev
E. Johnsen
01.03.1987 (N)
M. Nykaenen
J. Puikkonen
E. Vettori
28.02.1987 (N)
A.P. Nikkola
V. Podzimek
T. Ylipulli
02.03.1986 (D)
M. Nykaenen
P. Suorsa
J. Parma
01.03.1986 (N)
M. Nykaenen
J. Puikkonen
E. Vettori
03.03.1985 (D)
A. Felder
M. Nykaenen
J. Puikkonen
02.03.1985 (N)
M. Nykaenen
P. Ploc
M. Holland
04.03.1984 (D)
M. Nykaenen
J. Puikkonen
P. Ploc
03.03.1984 (N)
M. Nykaenen
J. Puikkonen
A. Bauer
06.03.1983 (D)
H. Bulau
A. Kogler
M. Nykaenen
04.03.1983 (N)
H. Bulau
A. Kogler
P. Kokkonen
07.03.1982 (N)
O. Bremseth
M. Nykaenen
A. Groyer
04.03.1982 (N)
O. Bremseth
P. Kokkonen
H. Bulau
07.03.1981 (D)
J. Puikkonen
M. Nykaenen
H. Bulau
06.03.1981 (N)
J. Puikkonen
H. Bulau
P. Kokkonen
09.03.1980 (D)
S. Collins
J. Toermaenen
H. Neuper
08.03.1980 (N)
A. Kogler
H. Neuper
J. Toermaenen

* D - skocznia duża / N - skocznia normalna

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz

<