You are currently viewing Pascal Egloff ogłosił zakończenie kariery

Pascal Egloff ogłosił zakończenie kariery

Pascal Egloff CoC.Seefeld.2015 fot.Julia .Piatkowska - Pascal Egloff ogłosił zakończenie karieryNiespełna dwudziestotrzyletni szwajcarski skoczek, Pascal Egloff, postanowił odwiesić narty na przysłowiowy kołek. Choć decyzja jest ostateczna i umotywowana chęcią rozpoczęcia studiów ekonomicznych, młody Szwajcar nie wyklucza, że kiedyś jeszcze powróci do rywalizacji na najwyższym światowym poziomie.

Motywacje, którymi kierował się przy podejmowaniu swojej decyzji, przekazał w mailu skierowanym do rodziny, przyjaciół, sponsorów, kolegów z drużyny oraz trenerów: – Do takiego kroku przyczyniło się kilka aspektów. Jednym z nich jest chęć rozpoczęcia studiów. Z racji tego, że jestem człowiekiem, który nie potrafi działać na pół gwizdka, nie chciałem wcześniej łączyć nauki i zawodowego sportu. Inną przyczyną jest brak sukcesów w ostatnich latach. Zdałem sobie sprawę, że nie będę w stanie rywalizować na najwyższym światowym poziomie. Motywacja i postępy nie wystarczą – przyznał Szwajcar.

Mimo wszystko młodemu szwajcarskiemu skoczkowi na pewno będzie żal opuszczać środowisko, z którym tak bardzo się zżył przez lata swojej kariery: Spotkałem wielu wspaniałych ludzi z całego świata i trudno pogodzić się z tym, że już nie będę widywać ich tak często, zwłaszcza że wśród skoczków i trenerów mam wielu przyjaciół. Będę za nimi tęsknił.

Egloff reprezentował swój kraj na mistrzostwach świata w Oslo w 2011 r., gdzie wystąpił w konkursie na normalnej skoczni, zajmując 43. miejsce. Wraz z kolegami z drużyny uplasował się na 10. lokacie. Nigdy nie zdobył punktów w pucharowej rywalizacji – najwyższą lokatę w swojej karierze, 33., zajął w konkursie rozegranym Sapporo w 2014 r. Ostatni raz w zawodach cyklu wystąpił w tym roku w niemieckim Willingen, a największym sukcesem, jaki osiągnął, był brązowy medal zdobyty z drużyną podczas Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy, który odbył się w Szczyrku w 2009 roku.

Ostatnimi zawodami, w których Pascal Egloff wziął udział, był Puchar Kontynentalny w austriackim Seefeld, w którym uplasował się na 43. i 41. miejscu.

Źródło: fis-ski.com

 

 

Dodaj komentarz