You are currently viewing W Kuopio rządzi wiatr. Treningi i kwalifikacje przełożone na wtorek

W Kuopio rządzi wiatr. Treningi i kwalifikacje przełożone na wtorek

kuopio puijo berkutschi - W Kuopio rządzi wiatr. Treningi i kwalifikacje przełożone na wtorek

Już dziś na obiekcie Puijo w Kuopio miały odbyć się treningi i kwalifikacje. Z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych jury podjęło jednak decyzję o ich przełożeniu na wtorkowy poranek.

Najpierw treningi zostały przesunięte z godziny 16:00 na 17:00, a kwalifikacje na 18:00. O 17:00 faktycznie zawodnicy pojawili się na obiekcie Puijo, jednak po próbach 5 skoczków treningi odwołano.

Do tego czasu najlepszy wynik osiągnął Denis Kornilov, który skoczył 115 metrów. Początkowo podano informację, zgodnie z którą kwalifikacje miałyby rozpocząć się o godzinie 18:30, jednak w konsekwencji, w związku z tym, że silny wiatr nie ustawał, podjęto decyzję, że dziś skakania w Kuopio nie będzie. Treningi i kwalifikacje zostały przełożone na wtorkowy poranek. O godzinie 8:00 czasu polskiego (9:00 lokalnego) ma rozpocząć się sesja treningowa, a po niej kwalifikacje. Jeśli wszystko odbędzie się zgodnie z planem, konkurs ma rozpocznie się o godzinie 17:15.

Nowy program na wtorek, 10 marca 2015 r.:

  • godz. 8:00 – oficjalny trening
  • godz. 9:00 – kwalifikacje
  • godz. 16:00 – seria próbna
  • godz. 17:15 – pierwsza seria konkursowa

Nie wiadomo, czy w związku z przełożeniem treningów i kwalifikacji zobaczymy w nich Kamila Stocha, który udział w konkursie ma zapewniony z racji zajmowania 9. pozycji w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Na skoczni pojawią się pozostali Polacy, czyli Klemens Murańka (numer 24.), Jan Ziobro (numer 28.) i Piotr Żyła (numer 49.).

informacja własna 

Dodaj komentarz