You are currently viewing Konkurs w Kuopio bez Stocha i Fannemela

Konkurs w Kuopio bez Stocha i Fannemela

Kamil Stoch WSC.Falun .normal.hill fot.Julia .Piatkowska - Konkurs w Kuopio bez Stocha i FannemelaTo już pewne – Kamil Stoch nie wystartuje w konkursie w fińskim Kuopio. Polak czuje się lepiej, ale dalej jest osłabiony po infekcji żołądkowej, która krąży wśród skoczków narciarskich. Nie jest jednak jedynym pechowcem – na skoczni nie zobaczymy także Norwega Andersa Fannemela, który podczas rywalizacji na skoczni Salpausselkä nabawił się urazu kolana.

 
Fannemel Anders WC.Planica.2014 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Konkurs w Kuopio bez Stocha i Fannemela
Anders Fannemel, fot. Julia Piątkowska

Dwukrotny mistrz olimpijski już od soboty zmaga się z grypą żołądkową. O ile w konkursie drużynowym jeszcze wystąpił i, biorąc pod uwagę okoliczności, zaprezentował się wyjątkowo dobrze, o tyle w rywalizacji indywidualnej, po słabiutkim skoku na odległość 110,5 metra, zajął ostatecznie 45. miejsce. Jego stan stopniowo się poprawia, ale nie na tyle szybko, by był już gotowy do rywalizacji, stąd sztab szkoleniowy podjął decyzję, że na skoczni Puijo Polaka nie zobaczymy. Decyzje o występach w kolejnych zawodach będą podejmowane na bieżąco, jednak trener nie przewiduje odsyłania Stocha do Polski.

Kolejnym wielkim nieobecnym rywalizacji w Kuopio będzie Anders Fannemel, który podczas lądowania w pierwszej serii konkursu w Lahti poczuł ostry ból w kolanie. Jak sam przyznał, przyczyną było przeniesienie całego ciężaru ciała na prawą nogę. Ból powtórzył się także w drugiej serii, dlatego trenerzy nie chcą ryzykować i postanowili wycofać Norwega z konkursu. Nie wiadomo także, czy powróci do rywalizacji w kolejnych zawodach.

 

źródło: Twitter.com / informacja własna

 

Dodaj komentarz