You are currently viewing Stękała zastąpi Kota w finale Pucharu Kontynentalnego

Stękała zastąpi Kota w finale Pucharu Kontynentalnego

Stekala Andrzej MP.Wisla .2014 fot.Julia .Piatkowska - Stękała zastąpi Kota w finale Pucharu KontynentalnegoTrener kadry B, Maciej Maciusiak, ogłosił nazwiska zawodników, którzy wezmą udział w finałowych zawodach Pucharu Kontynentalnego w Niżnym Tagile (14-15.03). Wśród powołanych nie znalazło się miejsce dla członka kadry A, Macieja Kota. Jego miejsce zajął dobrze spisujący się junior, Andrzej Stękała.

 

Dawid Kubacki, Aleksander Zniszczoł, Krzysztof Biegun, Stefan Hula, Bartłomiej Kłusek oraz Andrzej Stękała – oto lista sześciu skoczków, którzy powalczą o punkty w finałowych konkursach Pucharu Kontynentalnego, które odbędą się już w ten weekend (14-15 marca) w rosyjskim Niżnym Tagile. Młody junior, Andrzej Stękała, ma za sobą bardzo udany sezon, w którym triumfował w cyklu FIS CUP i w nagrodę otrzymał kolejną szansę występu w rywalizacji na zapleczu Pucharu Świata. Tym samym zastąpił członka kadry A, Macieja Kota, spisującego się w tym sezonie poniżej oczekiwań i własnych możliwości.

Dawid Kubacki i Aleksander Zniszczoł, dzięki dobrym występom podczas weekendu w Seefeld, mają szansę na walkę o powiększenie kwoty startowej dla Polaków w nadchodzących periodzie Pucharu Świata obejmującym zawody z cyklu Letniej Grand Prix.

Na czele rywalizacji w Pucharze Kontynentalnym stoi Słoweniec Anze Semenic z dorobkiem 701 punktów. Nie może być jednak pewny zwycięstwa w generalnej klasyfikacji, gdyż za jego plecami znajdują się Norweg Kenneth Ganges oraz  Niemiec Andreas Wank, tracąc odpowiednio 63 i 99 oczek. Najlepszy z Polaków jest Dawid Kubacki, który zdobył dotychczas 406 punktów i jest sklasyfikowany na 9. miejscu. Pozostali Polacy zajmują dalsze lokaty: Stefan Hula (17. miejsce / 345 punktów), Bartłomiej Kłusek (19. miejsce / 328 punktów), Krzysztof Biegun (26. miejsce / 292 punkty), Aleksander Zniszczoł (34. miejsce / 191 punktów). Najniżej z Polaków, którzy wystąpią w Niżnym Tagile, plasuje się Andrzej Stękała z dorobkiem 64 oczek. Łącznie dotychczas w cyklu tegorocznego Pucharu Kontynentalnego punktowało 16 Polaków, dzięki czemu znajdują się na 3. pozycji w nieoficjalnej rywalizacji drużynowej. Pierwsze dwa miejsca zajmują odpowiednio Norwegowie i Słoweńcy. Na 4. lokacie plasują się z kolei Austriacy.

Rekordzistą skoczni (K-120 / HS-134) jest Stefan Kraft, który w grudniowych zawodach przeprowadzonych w tym sezonie Pucharu Świata poszybował na odległość 138 metrów.   

Zeszłoroczny jednoseryjny konkurs Pucharu Kontynentalnego na obiekcie w Niżnym Tagile padł łupem Słoweńca Roka Justina. Na podium znaleźli się jeszcze Manuel Fettner i Mikhail Maksimochkin. Najlepszy z Polaków, Stefan Hula, zajął 15. lokatę.

 

Program zawodów:

 • 13.03.2015 r. (piątek):
  • 06:30 – oficjalny trening
 • 14.03.2015 r. (sobota):
  • 12:00 - seria próbna
  • 13:00 - konkurs indywidualny
 • 15.03.2015 r. (niedziela):
  • 12:00 - seria próbna
  • 13:00 - konkurs indywidualny
 

Źródło: pzn.pl / informacja własna

 

Dodaj komentarz