W rosyjskim Niżny Tagilu skoczkowie powalczą o końcowy triumf w cyklu Pucharu Kontynentalnego. W oficjalnych treningach najlepsi okazali się: Daniel-Andre Tande oraz Anze Semenic, który jest liderem klasyfikacji generalnej. Obiecująco zaprezentowali się Polacy, w szczególności Dawid Kubacki i Aleksander Zniszczoł.
W pierwszym treningu najlepszy skok oddał Anze Semenic, który wylądował na 125 metrze. Tuż za nim uplasował się skaczący przy mocniejszym wietrze pod narty nasz reprezentant, Dawid Kubacki (127,5 m), a trzecią lokatę podzielili Daniel-Andre Tande (128,0 m) i Stephan Leyhe (123,5 m).
W czołowej dziesiątce znalazło się jeszcze dwóch Polaków – Aleksander Zniszczoł (126,5 m / 6. miejsce) i Andrzej Stękała (120,5 m / 8. miejsce). Nieco niżej wylądowali: Krzysztof Biegun (121,5 m / 11. miejsce), Stefan Hula (122,0 m / 12. miejsce) i Bartłomiej Kłusek (14. miejsce).
Druga seria treningowa przyniosła znacznie dalsze loty. Nowe oficjalne rekordy skoczni ustalali: najpierw Daniel-Andre Tande (139,0 m), a chwilę później Anze Semenic (141,0 m). Słoweniec był pierwszy, Norweg drugi, a na trzeciej lokacie znalazł się Niemiec Stephan Leyhe (132,0 m). Kolejne trzy miejsca (4-6) zajęli Polacy: Aleksander Zniszczoł (126,0 m), Andrzej Stękała (123,5 m) i Bartłomiej Kłusek (123,0 m). Czołową dziesiątkę zamknął Krzysztof Biegun (122,5 m). Dawid Kubakci był 15. po skoku na 121 metrów, a Stefan Hula 17. po skoku na 121,5 metra.
Daniel-Andre Tande był najlepszy w trzeciej i ostatniej dzisiejszej serii treningowej skacząc 134,5 metra. Drugie miejsce zajął Anze Semenic (129,5 m), a trzeci był reprezentant Polski – Aleksander Zniszczoł (127,5 m). W czołowej dziesiątce uplasowali się ponadto: Dawid Kubacki (124,0 m / 5. miejsce) i Stefan Hula (120,0 m / 8. miejsce). Niżej znaleźli się: Andrzej Stękała (112,5 m / 13. miejsce), Bartłomiej Kłusek (114,0 m / 19. miejsce) i Krzysztof Biegun (107,5 m / 22. miejsce).
Pierwszy z weekendowych konkursów PK w Niżnym Tagilu już jutro o godz. 13:00. Pełny program jest dostępny tutaj >>
Pełne wyniki pierwszego treningu:
zawodnik | kraj | skok I | punkty | |
1 | Anze Semenic | SLO | 125,0 m | 77.8 |
2 | Dawid Kubacki | POL | 127,5 m | 77.1 |
3 | Daniel-Andre Tande | NOR | 128,0 m | 72.7 |
Stephan Leyhe | GER | 123,5 m | 72.7 | |
5 | Tom Hilde | NOR | 126,5 m | 71.8 |
6 | Aleksander Zniszczoł | POL | 126,5 m | 71.7 |
7 | Alexander Sardyko | RUS | 130,5 m | 71.1 |
8 | Andrzej Stękała | POL | 120,5 m | 67.2 |
9 | Mitja Meznar | SLO | 122,5 m | 66.8 |
10 | Lukas Hlava | CZE | 120,0 m | 65.4 |
11 | Krzysztof Biegun | POL | 121,5 m | 64.1 |
12 | Stefan Hula | POL | 122,0 m | 61.6 |
13 | Andraz Pograjc | SLO | 117,5 m | 59.6 |
14 | Bartłomiej Kłusek | POL | 119,0 m | 58.3 |
15 | Rok Justin | SLO | 119,5 m | 58.0 |
16 | Gabriel Karlen | SUI | 117,5 m | 57.4 |
17 | Danny Queck | GER | 120,0 m | 57.1 |
18 | Miran Zupancic | SLO | 114,5 m | 55.9 |
19 | Pascal Kaelin | SUI | 114,0 m | 54.4 |
20 | Evgeniy Klimov | RUS | 112,5 m | 51.9 |
21 | Karl Geiger | GER | 114,5 m | 51.8 |
22 | Sergey Shulaev | RUS | 119,5 m | 51.4 |
23 | Robert Johansson | NOR | 106,5 m | 48.8 |
24 | Aleksandr Bazhenov | RUS | 108,0 m | 47.8 |
25 | Luca Egloff | SUI | 112,5 m | 46.4 |
26 | Viktor Polasek | CZE | 109,0 m | 45.1 |
Vadim Shishkin | RUS | 113,5 m | 45.1 | |
28 | Alexey Romashov | RUS | 107,5 m | 44.9 |
29 | Denis Veselov | RUS | 116,5 m | 44.4 |
30 | Tilen Bartol | SLO | 104,5 m | 41.7 |
31 | Sabirzhan Muminov | KAZ | 105,0 m | 39.8 |
32 | Frantisek Holik | CZE | 106,0 m | 39.6 |
33 | Vladislav Boyarintsev | RUS | 103,0 m | 38.8 |
34 | Radik Zhaparov | KAZ | 99,0 m | 30.0 |
35 | Marat Zhaparov | KAZ | 96,0 m | 26.4 |
36 | Artur Sultangulov | RUS | 94,0 m | 22.3 |
Pełne wyniki drugiego treningu:
zawodnik | kraj | skok II | punkty | |
1 | Anze Semenic | SLO | 141,0 m | 87.3 |
2 | Daniel-Andre Tande | NOR | 139,0 m | 78.6 |
3 | Stephan Leyhe | GER | 132,0 m | 71.8 |
4 | Aleksander Zniszczoł | POL | 126,0 m | 62.6 |
5 | Andrzej Stękała | POL | 123,5 m | 60.7 |
6 | Bartłomiej Kłusek | POL | 123,0 m | 59.4 |
7 | Alexey Romashov | RUS | 119,5 m | 58.4 |
8 | Tom Hilde | NOR | 126,0 m | 58.3 |
9 | Viktor Polasek | CZE | 124,0 m | 57.6 |
10 | Krzysztof Biegun | POL | 122,5 m | 57.4 |
11 | Lukas Hlava | CZE | 122,5 m | 56.8 |
12 | Vladislav Boyarintsev | RUS | 120,0 m | 56.0 |
13 | Rok Justin | SLO | 118,5 m | 55.4 |
14 | Miran Zupancic | SLO | 123,0 m | 54.1 |
15 | Dawid Kubacki | POL | 121,0 m | 54.0 |
16 | Danny Queck | GER | 117,5 m | 52.5 |
17 | Stefan Hula | POL | 121,5 m | 50.2 |
18 | Karl Geiger | GER | 122,0 m | 49.0 |
19 | Aleksandr Bazhenov | RUS | 115,5 m | 48.4 |
20 | Robert Johansson | NOR | 116,5 m | 46.6 |
21 | Sergey Shulaev | RUS | 117,0 m | 46.2 |
22 | Alexander Sardyko | RUS | 116,5 m | 45.5 |
23 | Artur Sultangulov | RUS | 113,0 m | 45.4 |
24 | Marat Zhaparov | KAZ | 112,0 m | 40.0 |
Gabriel Karlen | SUI | 108,5 m | 40.0 | |
26 | Luca Egloff | SUI | 110,0 m | 38.0 |
27 | Sabirzhan Muminov | KAZ | 109,5 m | 35.9 |
28 | Frantisek Holik | CZE | 109,5 m | 32.5 |
29 | Evgeniy Klimov | RUS | 110,0 m | 29.8 |
30 | Vadim Shishkin | RUS | 110,0 m | 29.1 |
31 | Pascal Kaelin | SUI | 107,0 m | 26.3 |
32 | Mitja Meznar | SLO | 100,0 m | 25.4 |
33 | Denis Veslov | RUS | 106,0 m | 23.2 |
34 | Radik Zhaparov | KAZ | 95,0 m | 11.6 |
35 | Tilen Bartol | SLO | 87,0 m | 5.3 |
36 | Andraz Pograjc | SLO | 70,0 m | 0.0 |
Pełny wynik trzeciego treningu:
zawodnik | kraj | skok II | punkty | |
1 | Daniel-Andre Tande | NOR | 134,5 m | 85.1 |
2 | Anze Semenic | SLO | 129,5 m | 75.2 |
3 | Aleksander Zniszczoł | POL | 127,5 m | 72.6 |
4 | Stephan Leyhe | GER | 124,0 m | 71.5 |
5 | Dawid Kubacki | POL | 124,0 m | 70.6 |
6 | Evgeniy Klimov | RUS | 125,5 m | 69.7 |
7 | Tom Hilde | NOR | 120,5 m | 63.1 |
8 | Stefan Hula | POL | 120,0 m | 62.0 |
9 | Andraz Pograjc | SLO | 119,5 m | 61.2 |
10 | Lukas Hlava | CZE | 118,0 m | 60.2 |
Miran Zupancic | SLO | 119,0 m | 60.2 | |
12 | Alexander Sardyko | RUS | 127,0 m | 58.8 |
13 | Andrzej Stękała | POL | 112,5 m | 56.3 |
Rok Justin | SLO | 116,5 m | 56.3 | |
15 | Gabriel Karlen | SUI | 114,5 m | 55.5 |
16 | Alexey Romashov | RUS | 114,5 m | 55.3 |
17 | Viktor Polasek | CZE | 113,0 m | 54.9 |
18 | Robert Johansson | NOR | 115,0 m | 52.9 |
19 | Bartłomiej Kłusek | POL | 114,0 m | 52.0 |
20 | Karl Geiger | GER | 113,0 m | 51.2 |
21 | Danny Queck | GER | 111,0 m | 49.4 |
22 | Krzysztof Biegun | POL | 107,5 m | 43.3 |
23 | Tilen Bartol | SLO | 107,0 m | 43.1 |
24 | Mitja Meznar | SLO | 108,0 m | 41.9 |
25 | Sabirzhan Muminov | KAZ | 108,5 m | 41.8 |
Luca Egloff | SUI | 108,0 m | 41.8 | |
27 | Denis Veselov | RUS | 112,0 m | 38.4 |
28 | Vladislav Boyarintsev | RUS | 104,0 m | 38.1 |
29 | Vadim Shishkin | RUS | 115,0 m | 37.4 |
30 | Pascal Kaelin | SUI | 101,0 m | 34.8 |
31 | Artur Sultangulov | RUS | 106,5 m | 31.1 |
32 | Marat Zhaparov | KAZ | 98,5 m | 30.1 |
33 | Radik Zhaparov | KAZ | 99,0 m | 28.1 |
34 | Sergey Shulaev | RUS | 102,5 m | 25.0 |
35 | Frantisek Holik | CZE | 94,0 m | 19.4 |
informacja własna