You are currently viewing Andrzej Stękała dla SkokiPolska: „Presja była, ale oddaję dobre skoki”

Andrzej Stękała dla SkokiPolska: „Presja była, ale oddaję dobre skoki”

Andrzej Stękała, który triumfował w tegorocznej klasyfikacji generalnej FIS Cup, znalazł się dziś na drugim miejscu w konkursie Pucharu Kontynentalnego w Niżnym Tagilu. Po pierwszej serii polski junior był wiceliderem. – Presja była i to wielka, ale starałem się o tym bardzo nie myśleć – przyznał podopieczny trenera Roberta Matei.

 

Stękała po skokach na 129 i 129,5 metra zajął dziś drugie miejsce, tuż za triumfatorem, Anze Semenicem. Po pierwszej serii polski junior także plasował się tuż za liderem. – Presja była i to wielka, ale starałem się o tym bardzo nie myślec. Wiedziałem, że stać mnie na utrzymanie miejsca – przyznał i dodał: – Jestem zadowolony ze swoich prób. Od dłuższego czasu oddaję dobre skoki i nie mam nic przeciwko temu, żeby tak było dalej.

19-letni skoczek zapytany o arenę zmagań (Tramplin Stork HS-134 w Niżnym Tagilu), odparł: – Skocznia jest dość fajna, ale specyficzna. Najazd na próg jest dosyć płaski, ale nie miałem problemu z tym, żeby się do niego dostosować.

Stękała znalazł się na podium PK w swoim ósmym starcie w zawodach tego cyklu w karierze. Co było przyczyną tak szybkiego postępu polskiego juniora? – To zasługa mojego sztabu szkoleniowego. Dzięki nim się rozwiam i chcę im za to bardzo podziękować  – powiedział.

Trochę szkoda, że sezon się kończy. Zmęczenie jest, ale już niedaleko do końca, więc trzeba jeszcze skakać swoje. Mam nadzieję, że dalej będę się rozwijał i moja forma będzie zwyżkować – ocenił utalentowany zawodnik, który już w następnym sezonie (2015/16) będzie miał szansę na awans do wyższej grupy szkoleniowej (kadra B). – Ja nie wybieram składu kadr, więc to gdzie się znajdę nie zależy ode mnie – podsumował.

Dodajmy, że już jutro o godz. 13:00 zostanie rozegrany finałowy konkurs Pucharu Kontynentalnego w sezonie 2014/2015.

 

rozmawiał Bartosz Leja

 

Dodaj komentarz