You are currently viewing Kamil Stoch: „Drugi skok był niemal idealny”

Kamil Stoch: „Drugi skok był niemal idealny”

Stoch Kamil WC.Zakopane.2015.konferencja fot.Julia .Piatkowska - Kamil Stoch: "Drugi skok był niemal idealny"Kamil Stoch drugi rok z rzędu zdołał uplasować się na trzecim stopniu podium podczas zawodów Pucharu Świata na wzgórzu Holmenkollen w Oslo. 27-letni zawodnik skacząc 124 i 134 metry podzielił najniższy stopień podium z Peterem Prevcem. – Drugi dzisiejszy skok był niemal idealny – powiedział Stoch, po raz 32. znajdując się na podium PŚ.

 

Stoch po pierwszej serii zajmował dopiero 11. lokatę, jednak dzięki świetnej drugiej próbie (134,0 m) zdołał awansować na trzecią pozycję. – Konkurs zakończył się dla mnie bardzo dobrze. Podczas zawodów czułem, że czegoś mi brakuje. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy pracowałem bardzo ciężko, aby móc osiągać takie wyniki. Zawsze było bardzo blisko, jednak nie wiedziałem czego mi brakuje – przyznał Stoch po zakończeniu konkursu w Oslo i dodał: – Drugi dzisiejszy skok był niemal idealny.

W klasyfikacji generalnej lider polskiej kadry plasuje się na dziewiątym miejscu z dorobkiem 743 punktów. Dodajmy, że Stoch tej zimy już pięciokrotnie był w czołowej trójce. Triumfował w Zakopanem i Willingen, był także drugi w Sapporo i Titisee-Neustadt.

Nie mogę się już doczekać Planicy. Zawsze jest tam wielu polskich fanów, a ja kocham loty narciarskie – podsumował podopieczny trenera Łukasza Kruczka.

 

Źródło: fis-ski.com

 

Dodaj komentarz