You are currently viewing Zmiany w składzie Niemiec na PŚ w Planicy

Zmiany w składzie Niemiec na PŚ w Planicy

Freund Severin rozbieg S.Piwowar - Zmiany w składzie Niemiec na PŚ w PlanicySiedmiu niemieckich skoczków weźmie udział w finałowych zmaganiach Pucharu Świata w Planicy. Wśród nich będzie oczywiście główny faworyt do sięgnięcia po Kryształową Kulę, Severin Freund. Do składu powracają także młodsi skoczkowie. – Mam nadzieję, że uda mi się przenieść formę ze Skandynawii, do Planicy - powiedział lider klasyfikacji generalnej.

 
paschke pius fot.k.sluzewska 300x200 - Zmiany w składzie Niemiec na PŚ w Planicy
Pius Paschke, fot. Katarzyna Służewska

Trener Werner Schuster do startu w finale PŚ nominował siedmiu skoczków. Są to: Severin Freund, Markus Eisenbichler, Richard Freitag, Michael Neumayer, Stephan Leyhe, Pius Paschke i Andreas Wank. W porównaniu do skandynawskiego tournee w drużynie naszych zachodnich sąsiadów zabraknie więc: Marinusa Krausa i Andreasa Wellingera. Ten pierwszy spisywał się ostatnio wyjątkowo mizernie, a w przypadku wicemistrza świata juniorów kluczową kwestią była ostrożność. Niemiecki szkoleniowiec nie chciał ryzykować startu 19-latka na tak dużym obiekcie mając w pamięci upadek Wellingera w Kuusamo.

- To, że pod koniec męczącego sezonu są trzy konkursy lotów narciarskich na nowej skoczni, sprawia, że zawody będą jeszcze bardziej ekscytujące. Mam nadzieję, że uda mi się przenieść formę ze Skandynawii, do Planicy - powiedział Freund, który prowadzi w obu pucharowych klasyfikacjach i ma ogromne szanse na zdobycie małej i dużej Kryształowej Kuli za cały Puchar Świata i Puchar Świata w lotach. Niemiecki mistrz świata triumfował w tym sezonie w Tauplitz oraz Vikersund.

- Osiągnęliśmy w tym sezonie wiele, a medale Mistrzostw Świata pokazały, że możemy wygrywać najważniejsze tytuły. Severin w Skandynawii ustabilizował czyste technicznie skoki i jest na dobrej pozycji, aby w Planicy osiągnąć swój wielki cel - stwierdził trener Schuster i dodał: - Marinus Kraus i Andreas Wellinger już zakończyli sezon. Marinus nie ma w tej chwili formy, a Andreas nie posiada zbytniej pewności, aby radzić sobie na skoczni do lotów narciarskich.

Przed dwoma laty na mamuciej skoczni w Planicy najlepszym Niemcem był właśnie Freund, który dwukrotnie plasował się na 9. lokacie w rywalizacji indywidualnej. W konkursie drużynowym Niemcy również nie zachwycili zajmując dopiero 6. miejsce.

 

źródło: informacja własna / DSV

 

Dodaj komentarz