You are currently viewing Konkurs drużynowy w Planicy bez udziału Rosjan

Konkurs drużynowy w Planicy bez udziału Rosjan

Vassiliev Dimitry WSC.Falun .2015 fot.Julia .Piatkowska - Konkurs drużynowy w Planicy bez udziału RosjanPodczas finałowego weekendu z Pucharem Świata w Planicy zostanie rozegrany konkurs drużynowy. W sobotnich zmaganiach nie wezmą jednak udziału Rosjanie, którzy do Słoweniii udali się dwuosobowym składem. W ekipie Sbornej zabraknie m.in. Dimitrija Vassilieva, który miesiąc temu oddał najdłuższy lot w historii (254,0 m) na Vikersundbakken.

 

Jak poinformował jeden z trenerów rosyjskiej drużyny, Giennadij Chizov, nasi wschodni sąsiedzi wystawią do piątkowych kwalifikacji tylko dwóch zawodników – Denisa Kornilova i Mikhaila Maksimochkina.

W Słowenii z powodów rodzinnych nie pojawił się Dimitry Vassiliev, natomiast Ilmir Hazetdinov musiał zrezygnować z finałowych startów z powodu infekcji wirusowej. Vladislav Boyarintsev, który na początku sezonu był najlepszym z Rosjan, aktualnie zupełnie zagubił formę, a dopełnieniem tego były ostatnie fatalne występy w konkursach Pucharu Kontynentalnego w Niżnym Tagilu (37. i 39. miejsce).

Sztab szkoleniowy rosyjskiej kadry postanowił nie zabierać na wymagające zawody w lotach narciarskich młodszych i mniej doświadczonych zawodników, w związku z tym w sobotniej rywalizacji drużynowej nie zobaczymy na starcie ekipy Sbornej.

 

źródło: tramplin.perm.ru / informacja własna

 

Dodaj komentarz