You are currently viewing Jurij Tepeš: „Wiedziałem, że mam jeszcze rezerwy”

Jurij Tepeš: „Wiedziałem, że mam jeszcze rezerwy”

Jurij Tepes WC.Planica.2015 fot.Julia .Piatkowska - Jurij Tepeš: "Wiedziałem, że mam jeszcze rezerwy"Po tym jak dwa lata temu Jurij Tepes triumfował na Letalnicy, dziś przed własną publicznością uplasował się na drugim stopniu podium. Słoweński skoczek skacząc w pięknym stylu 223 i 233 metry uzyskał łącznie pięć not 20 punktowych. – Wiedziałem, że mam jeszcze rezerwy. Być u siebie na podium to coś najlepszego – podsumował.

 

Wczoraj wiedziałem, że mam jeszcze rezerwy, bo wtedy nie wszystko szło zgodnie z planem. Dzisiaj wszystko działało dobrze. To było to czego chciałem – komentował po zawodach Tepes junior.

Jestem w miarę zadowolony z obu dzisiejszych serii. Po pierwszej rundzie byłem trochę zły, jednak postarałem się, aby przekuć to na lepszy występ finałowy. Być u siebie na podium to coś najlepszego – stwierdził Słoweniec, który w tym roku stał już na trzecim stopniu podium podczas konkursu w lotach w Tauplitz.

To dla mnie kolejny konkurs zakończony miejscem w czołowej dziesiątce. Wszystko zadziałało na moją korzyść, mimo iż nad Kraftem miałem tylko 0,1 punktu przewagi – podsumował 26-latek, który w Pucharze Świata w lotach plasuje się na czwartym miejscu z dorobkiem 187 punktów. Do trzeciego, Kasaiego traci zaledwie 8 oczek. W generalnej klasyfikacji PŚ jest na 18. lokacie (454 pkt).

 

źródło: fis-ski.com / delo.si

 

Dodaj komentarz