You are currently viewing Peter Prevc: „Najbardziej zapamiętam hymn śpiewany przez całą publiczność”

Peter Prevc: „Najbardziej zapamiętam hymn śpiewany przez całą publiczność”

Prevc Peter MSL.Harrachov.2014 fot.Julia .Piatkowska - Peter Prevc: "Najbardziej zapamiętam hymn śpiewany przez całą publiczność"Peter Prevc potwierdził w Planicy, że jest wybitnym lotnikiem. Miesiąc temu jako pierwszy w historii osiągnął 250 metrów, a dzisiaj odniósł widowiskowy triumf na przebudowanej Letalnicy. – Wszystko zadziałało lepiej niż przypuszczałem, jednak nic nie jest perfekcyjne, nawet jeśli otrzymuje się „dwudziestki” – powiedział po konkursie ambitny 22-latek.

 

Peter Prevc stając na najwyższym stopniu pucharowego podium w Planicy, uczynił to po raz trzeci w tym sezonie i po raz szósty w karierze. Zwycięstwo przyniosły mu loty na 248,5 i 233 metry. W pierwszej serii ustanowił zatem nowy rekord skoczni, a w drugiej za swoją próbę otrzymał pięć not 20 punktowych.

Pierwszy skok był dość brutalny, ale jednocześnie znakomity. Wszystko zadziałało świetnie, nawet lepiej niż przypuszczałem. Tak naprawdę nigdy nic nie jest perfekcyjne, nawet jeśli otrzymuje się się od sędziów „dwudziestki” – powiedział Prevc.

Lider słoweńskiej kadry stwierdził, że piątkowy konkurs był bardzo atrakcyjnym widowiskiem. – Dzisiejsze zawody były bardzo interesujące, mogły uradować publiczność, ponieważ było wiele lotów ponad 220 metrowych. To była bardzo trudna walka i nie łatwe zwycięstwo. Bardzo miło jest tutaj wygrać – przyznał, mimo iż nad drugim, Jurijem Tepesem, miał 16,6 punktu przewagi.

Z dzisiejszej rywalizacji najbardziej zapamiętam hymn narodowy śpiewany przez całą publiczność. To właśnie dzięki głośnemu dopingowi mój poziom koncentracji był największy – podsumował poruszony.

Po dzisiejszym konkursie Prevc traci do lidera PŚ, Severina Freunda już tylko 44 punkty, a w PŚ w lotach jego strata wynosi 35 punktów. Przed skoczkami ostatni, niedzielny konkurs indywidualny, w którym wszystko się rozstrzygnie.

 

źródło: delo.si / rtvslo.si

 

Dodaj komentarz