You are currently viewing Schuster: „To nie był dobry dzień, ale jutro Severin pokaże moc”

Schuster: „To nie był dobry dzień, ale jutro Severin pokaże moc”

schuster werner kd - Schuster: „To nie był dobry dzień, ale jutro Severin pokaże moc”Choć mało kto się tego spodziewał, Niemcy, obecni drużynowi mistrzowie olimpijscy nawet nie otarli się o podium podczas zespołowej rywalizacji w Planicy, zajmując najgorsze w tym sezonie, szóste miejsce. Żaden z kolegów Severina Freunda nie przekroczył granicy dwusetnego metra, co zaowocowało tak słabym rezultatem.

 

Rozczarowania nie krył zwłaszcza trener Niemców, Werner Schuster: – To nie był dla nas dobry dzień, ale musimy z tym żyć – przyznał ze smutkiem. Mimo to szkoleniowiec naszych sąsiadów wierzy, że w niedzielne przedpołudnie będzie miał co świętować, i to zarówno jeśli chodzi o rywalizację indywidualną, jak i drużynową: – Jutro wszystko musi pójść dobrze, a Severin pokaże moc – taką, na jaką go stać. O ile przewidywania Austriaka okażą się słuszne, jutro Freund zabierze do domu Kryształową Kulę, a wraz z kolegami zdobędzie Puchar Narodów.

Najlepszy z Niemców wstawił się za swoimi kolegami z drużyny: – To był trudny konkurs, czasem taki wynik się zdarza – przyznał. Z perspektywy kibica strata Niemców wydaje się jednak ogromna – do podium zabrakło im niemal 100 punktów a do triumfatorów aż 162,1 punktu. Mimo to Neumayer nie mógł doczekać się tradycyjnego sobotniego świętowania w Słowenii. Co powiedział na temat tradycyjnej imprezy w Planicy? – Zabawa nie ma nic wspólnego z alkoholem, zimą i tak pijemy go bardzo mało. Jest to jednak miły gest dla wszystkich zawodników rywalizujących ze sobą przez cztery miesiące – podkreślił 36-letni weteran.         

Lider klasyfikacji generalnej, Severin Freund wykorzystał walkę zespołową na dopracowanie swoich skoków, gdyż, jak przyznał Werner Schuster, nie oddaje takich prób, jakich obaj by oczekiwali. – Byłem zły, gdyż przed moim skokiem rozbieg został skrócony. Jeszcze nie poskromiłem olbrzymiej Letalnicy, ale jestem coraz bliżej – dodał na koniec mistrz świata w lotach.

 

źródło: skispringen.de

 

Dodaj komentarz