You are currently viewing Kraft: „Peter i Severin są dla mnie wielkimi mistrzami”

Kraft: „Peter i Severin są dla mnie wielkimi mistrzami”

Kraft Stefan odjazd fot.Julia .Piatkowska - Kraft: "Peter i Severin są dla mnie wielkimi mistrzami"Stefan Kraft podczas ostatniego konkursu sezonu w Planicy oddał dwa skoki na odległość 229,5 metra, co pozwoliło mu zająć czwarte miejsce. Mimo tego zakończony sezon był najlepszym w dotychczasowej karierze 21-latka. W klasyfikacji generalnej PŚ, Austriak zajął trzecią pozycję. – To był dla mnie perfekcyjny sezon – zapewnił.

 

Stefan Kraft już przed konkursem wiedział, że nie ma szans na Kryształową Kulę. Jak skomentował zatem walkę Prevca i Freunda na Letalnicy? – To było naprawdę niesamowite show, mimo że byłem tylko widzem podczas rywalizacji o końcowy triumf w Pucharze Świata. Uważam, że Peter Prevc i Severin Freund zasłużyli sobie na wszystkie tytuły, dla mnie obaj są wielkimi mistrzami. Składam im wielkie gratulacje.

Także Kraft może uznać minioną zimę za bardo udaną. – To był dla mnie perfekcyjny sezon już od początku w Klingenthal, gdzie zająłem drugie miejsce. Później nadszedł niesamowity punkt kulminacyjny podczas Turnieju Czterech Skoczni. Podczas Mistrzostw Świata zdobyłem dwa medale, a teraz jestem na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. To naprawdę fantastyczne, bardzo mnie to cieszy – wspominał podczas konferencji prasowej.

W odniesieniu tego sukcesu pomogło mi wiele osób, a ja mogłem robić wszystko, co było w mojej mocy. Teraz jestem szczęśliwy, że sezon dobiegł końca, ponieważ jestem już trochę zmęczony. Mam nadzieję, że przyszły sezon także będzie dla mnie udany – powiedział podopieczny trenera Heinza Kuttina.

Dodajmy, że Stefan Kraft w czasie sezonu 2014/2015 aż 13-krotnie plasował się na pucharowym podium, odniósł w tym czasie trzy zwycięstwa (w Oberstdorfie, Wiśle i Lahti).

 

notowała w Planicy, Julia Piątkowska

 

Dodaj komentarz