You are currently viewing Schlierenzauer: „Kraft, Freund i Prevc rywalizowali w innej lidze”

Schlierenzauer: „Kraft, Freund i Prevc rywalizowali w innej lidze”

Schlierenzauer Gregor WSC.Falun .2015.flowers fot.Julia .Piatkowska - Schlierenzauer: "Kraft, Freund i Prevc rywalizowali w innej lidze"Gregor Schlierenzauer, który minionej zimy zmagał się z dość nierówną dyspozycją, podczas finału w Planicy plasował się na 12. oraz 9. miejscu. – Nie mogę się doczekać kilku tygodni bez skoków narciarskich – przyznał utytułowany Austriak i dodał, że nie zamierza odpuszczać kolejnego sezonu Pucharu Świata.

 

W zasadzie trzech sportowców zdominowało tegoroczny sezon. Kraft, Freund i Prevc rywalizowali praktycznie w innej lidze. Na końcu zwycięzca może być jednak tylko jeden i jest nim Severin. To była walka pełna napięcia, gratuluję Niemcom także za zwycięstwo w Pucharze Narodów – napisał na swoim oficjalnym blogu Schlierenzauer, który sam zakończył sezon na 10. miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata z dorobkiem 739 punktów. Do triumfującego reprezentanta naszych zachodnich sąsiadów stracił 990 oczek.

Dopóki wszystko jest całkiem świeże, podejmę się analizy minionego i wytyczenia przygotowań do nadchodzącego sezonu – zapewnił 25-letni Austriak, który tym samym uspokoił swoich fanów, ponieważ zobaczymy go na skoczniach w sezonie 2015/2016. Jednocześnie podopieczny trenera Heinza Kuttina przyznał, że aktualnie priorytetem będzie dla niego odpoczynek: – Nie mam konkretnych planów na wakacje, jednak bez względu na to gdzie i kiedy będę, nie mogę się doczekać przerwy i kilku tygodni bez skoków narciarskich i zawodowego sportu.

 

źródło: schlieri.at

 

Dodaj komentarz