You are currently viewing Sklett, Ingvaldsen i Elverum Sorsell kończą sportowe kariery

Sklett, Ingvaldsen i Elverum Sorsell kończą sportowe kariery

sklett vegard sp wm - Sklett, Ingvaldsen i Elverum Sorsell kończą sportowe karieryWraz z końcem sezonu 2014/15 wielu zawodników staje przed decyzją dotycząca ich sportowej przyszłości. Tym razem karierę postanowiło zakończyć aż trzech norweskich skoczków dobrze znanych z występów w PŚ i PK. Od przyszłego sezonu na skoczniach nie obejrzymy już Kima Rene Elverum Sorsella, Vegarda Skletta i Ole Mariusa Ingvaldsena.

 

Po zakończeniu kariery przez najbardziej utytułowanego norweskiego skoczka ostatnich lat, Andersa Bardala, kolejni zawodnicy z kraju Wikingów postanowili odwiesić narty na przysłowiowy kołek.

Ingvaldsen Ole Marius Wisla fot.B.Leja  300x199 - Sklett, Ingvaldsen i Elverum Sorsell kończą sportowe kariery
Ole Marius Ingvaldsen, fot. Bartosz Leja

Vegard Haukoe Sklett był jednym z najbardziej obiecujących podopiecznych trenera Alexandra Stoeckla. 29-latek najlepsze wyniki w Pucharze Świata osiągał w sezonie 2011/2012, kiedy to w końcowej klasyfikacji generalnej zajął 16. miejsce. Wtedy to czterokrotnie uplasował się w czołowej dziesiątce konkursów, a najbliżej podium był w Sapporo, gdzie był na 4. pozycji. Na pucharowym podium był dwukrotnie jednak miało to miejsce w konkursach drużynowych. Większe sukcesy indywidualne osiągał w cyklu Pucharu Kontynentalnego. Tam w czołowej trójce znajdował się siedmiokrotnie, w tym trzykrotnie triumfując (w Sapporo, Bischofshofen i Rovaniemi). Sklett jest aktualnym letnim rekordzistą obiektu Vogtlandarena (HS-140) w Klingenthal, gdzie poszybował aż 147 metrów. Ostatnim oficjalnym międzynarodowym konkursem tego zawodnika były zawody PK w Vikersund, w marcu 2013 roku, gdzie zajął 17. lokatę.

elverum sorsell kim rene a.sierotnik 300x200 - Sklett, Ingvaldsen i Elverum Sorsell kończą sportowe kariery
Kim Rene Elverum Sorsell, fot. Agnieszka Sierotnik

Dla niespełna 30-letniego Ole Mariusa Ingvaldsena, najlepszym sezonem w Pucharze Świata była zima 2010/2011. Wtedy to w klasyfikacji generalnej zajął 29. miejce i raz udało mu się uplasować w czołowej dziesiątce (10. miejce w Vikersund). Wtedy też zajął 18. lokatę wśród najlepszych lotników sezonu. Podobnie jak Sklett, Ingvaldsen siedmiokrotnie stawał na podium zawodów Pucharu Kontynentalnego, jednak nigdy nie udało mu się tam zwyciężyć. Mimo tego zdołał plasować się na 9. (sezon 2011/2012) i 11. miejscu (sezon 2012/2013) w klasyfikacji generalnej tego cyklu.

Statystycznie najmniejsze doświadczenie w zawodach Pucharu Świata miał z tej trójki Kim Rene Elverum Sorsell. Najwyżej w pucharowej generalce był na 50. lokacie w sezonie 2008/2009, a jego najwyższa konkursowa lokata to 17. miejsce (w Sapporo i Oberstdorfie). Mimo tego niespełna 27-letni zawodnik w przeciwieństwie do starszych kolegów, aż 4 razy startował w imprezie rangi mistrzowskiej - Mistrzostwach Świata Juniorów. Najlepszy wynik indywidualny zanotował w Zakopanem w 2008 roku, kiedy to był szósty. Elverum Sorsell dwukrotnie uplasował się w czołowej dziesiątce klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego (9. miejsce w sezonie 2007/08, 10. miejsce w sezonie 2012/13). 15 razy stawał też na konkursowych podiach PK (dwa zwycięstwa - w Vikersund i Sapporo), a raz był w najlepszej trójce letniej odsłony PK.

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz