You are currently viewing Denis Kornilov: „Chciałbym zakończyć karierę po igrzyskach”

Denis Kornilov: „Chciałbym zakończyć karierę po igrzyskach”

W sezonie 2006/2007 Denis Kornilov był 19. zawodnikiem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i był określany jako jeden z największych talentów rosyjskich skoków narciarskich. Miniona zima była jednak dla 28-latka symbolem niespełnionej nadziei. – Pracuję nad częścią dotyczącą psychiki – przyznał doświadczony skoczek.

 

Zakończony niedawno sezon Pucharu Świata był najgorszym w dotychczasowej karierze Kornilova. Rosjanin zajął dopiero 73. pozycję w klasyfikacji generalnej. Cały, sześciopunktowy dorobek uzbierał po zajęciu 25. lokaty na skoczni Puijo w Kuopio. To jeszcze gorszy rezultat od debiutanckiego sezonu Rosjanina (2003/2004), kiedy to zajął 63. miejsce w pucharowej klasyfikacji. Światełkiem w tunelu była 27. pozycja w Mistrzostwach Świata w Falun.

Jak sam mówi, jego głównym problemem w ostatnich miesiącach były kwestie mentalne: – W tym sporcie o wiele więcej mamy do czynienia z urazami psychicznymi, w zakresie przezwyciężania strachu i innych niepotrzebnych emocji, a wszelkie urazy fizyczne tak naprawdę nie zdarzają się tak często, jak w innych dyscyplinach sportu.

Całą zimę Kornilov zakończył jednak miłym akcentem, zdobywając tytuł mistrza Rosji na normalnej skoczni w Czajkowskim. – To nie jest mój pierwszy tytuł mistrzowski w karierze, ale pierwszy na nowych skoczniach. To dla mnie coś bardzo dobrego, bo w minionym sezonie moja sportowa kariera zwróciła się w nie najlepszym kierunku – przyznaje.

Reprezentant klubu z Niżnego Nowogrodu zdradził też plany dotyczące jego sportowej przyszłości: – Sport to dla mnie prawie wszystko – jest pracą i stylem życia. Teraz jestem na etapie pracy nad częścią dotyczącą psychiki. Przede mną już tylko cykl olimpijski. Chciałbym zakończyć karierę po przyzwoitym występie i dobrych rezultatach na Igrzyskach Olimpijskich w Korei Południowej.

 

źródło: allsportinfo.ru

 

Dodaj komentarz