You are currently viewing Matjaz Zupan: „Mam nadzieję, że będę dalej pracował z rosyjską drużyną”

Matjaz Zupan: „Mam nadzieję, że będę dalej pracował z rosyjską drużyną”

Matjaz Zupan SGP.Wisla .2014 fot.Julia .Piatkowska - Matjaz Zupan: "Mam nadzieję, że będę dalej pracował z rosyjską drużyną"– Mamy nadzieję, że będziemy mieli możliwość kontynuowania pracy z rosyjskim zespołem – powiedział Matjaz Zupan w imieniu sztabu szkoleniowego ekipy Sbornej. W rosyjskim Ministerstwie Sportu odbyło się spotkanie ekspertów dotyczące sportów zimowych. Tematem były wyniki sportowców w sezonie 2014/2015.

 

Jak się okazuje, występy skoczków jak i skoczkiń z Rosji uznano za niezadowalające. – Oczywiście szanujemy opinie specjalistów, członków Rady Ekspertów. Na pewno rozważymy ich rady i uwagi w swojej działalności, ale trzeba zrozumieć również i naszą sytuację, łącznie z trenerem żeńskiej drużyny Matjazem Triplatem – powiedział słoweński szkoleniowiec, który od minionego sezonu jest trenerem rosyjskich skoczków.

Boyarintsev Vladislav fot.J.Piatkowska 300x210 - Matjaz Zupan: "Mam nadzieję, że będę dalej pracował z rosyjską drużyną"
Vladislav Boyarintsev, fot. Julia Piątkowska

Pracujemy w rosyjskiej drużynie narodowej pierwszy sezon. Wprowadziliśmy nowy system szkolenia, ale nie da się go od razu całkowicie wykorzystać. W związku z tym wyniki nie będą natychmiastowe – tłumaczył 48-letni Zupan i dodał: – Jestem pewien, że z każdym kolejnym sezonem będziemy się rozwijać, poprawiać i na Igrzyska Olimpijskie w 2018 roku w Korei pojedziemy w lepszej kondycji. Mamy nadzieję, że będziemy mieli możliwość dalszej pracy z drużyną narodową.

W sezonie 2014/2015 Rosjanie zajęli 10. miejsce w klasyfikacji Pucharu Narodów z dorobkiem 487 punktów. Najwyżej w klasyfikacji Pucharu Świata uplasował się Dimitry Vassiliev, zajmując 34. miejsce. Vladislav Boyarintsev był 47., Ilmir Hazetdinov 57., Mikhail Maksimochkin 60., Denis Kornilov 73., a całą stawkę na 85. lokacie zamknął Alexey Romashov.

dsc05893 300x201 - Matjaz Zupan: "Mam nadzieję, że będę dalej pracował z rosyjską drużyną"
Dimitry Vassiliev, fot. Bartosz Leja

– Ogólnie rzecz biorąc sezon okazał się dobry szczególnie dla młodych sportowców – Boyarintseva, Maksimochkina i Hazetdinova. Również Dimitry Vassiliev, najbardziej doświadczony zawodnik, kilkukrotnie plasował się w czołowej „piętnastce”. Najlepsze rezultaty w sezonie pokazaliśmy w zawodach głównych – Mistrzostwach Świata i Turnieju Czterech Skoczni. To był szczyt formy, tak jak zaplanowaliśmy – ocenił Zupan. 

Trener Rosjan zwrócił też uwagę na występy swoich podopiecznych w rywalizacjach zespołowych. – Poprawiły się wyniki w konkursach drużynowych. Byliśmy pięć razy w ósemce najsilniejszych drużyn, co daje możliwość występu w finałowej rundzie. W poprzednich sezonach Rosjanie mieli problem, by znaleźć czwórkę do występu w zawodach drużynowych, a teraz na Mistrzostwach Świata sytuacja była odwrotna, sześciu Rosjan walczyło na oficjalnym treningu o prawo startu w pierwszej drużynie.

Szkoleniowiec wypowiedział się również na temat celów, zarówno tych, które mieli zrealizować, ale także tych, które wciąż są przed nimi: – Nie wypełniamy indywidualnych celów. Nie byliśmy dostatecznie dobrzy. Mieliśmy pewne niedociągnięcia, ale to jest nasze założenie na przyszły sezon. Przede wszystkim powinniśmy dużo pracować nad stabilizacją techniki skoczków. Fizyczne możliwości chłopaków są na dobrym poziomie.

 

źródło: tramplin.perm.ru

 

Dodaj komentarz