You are currently viewing Anna Häfele zakończyła sportową karierę

Anna Häfele zakończyła sportową karierę

Haefele Anna FIS - Anna Häfele zakończyła sportową karieręNiemiecka skoczkini narciarska Anna Häfele zdecydowała się zakończyć sportową karierę. Decyzja 25-letniej zawodniczki okazała się być wielkim zaskoczeniem przede wszystkim dla niemieckiego sztabu szkoleniowego na czele z trenerem, Andreasem Bauerem. – Poczułam, że nadszedł właściwy moment żeby odejść – przyznała.

 

Klub SC Willingen poprzez swoją oficjalną stronę poinformował o decyzji Anny Häfele. – Długo nad tym myślałam i pod koniec sezonu miałam już pewność, że nie będę kontynuowała kariery – oznajmiła 25-latka. – Powiedziałam sobie, że kiedy będę gotowa, sama podejmę tę decyzję. I oto poczułam, że nadszedł właściwy moment żeby odejść -dodała.

Trener reprezentacji Niemiec, Andreas Bauer oraz policjanci z narodowej służby nie spodziewali się podjęcia przez skoczkinię takiej decyzji. – Byli bardzo zaskoczeni. Szczególnie patrząc na fakt, iż wszystko wskazywało na to, że w nadchodzącym sezonie mogę osiągać sukcesy – skomentowała Häfele, która po zakończeniu sportowej kariery zamierza działać zawodowo w niemieckiej policji.

Anna Häfele zadebiutowała w zawodach Pucharu Świata 3 grudnia 2011 roku w Lillehammer. Zajmując wtedy 16. miejsce zdobyła swoje pierwsze punkty. W swojej karierze czterokrotnie zwyciężała w konkursach z cyklu Pucharu Kontynentalnego. Najlepszy występ w Pucharze Świata zaliczyła w zeszłym roku w Planicy, gdzie zajęła 8. pozycję. Jest wicemistrzynią świata juniorek z 2009 roku z Szczyrbskiego Jeziora i mistrzynią Niemiec z 2011 roku.

 

źródło: skispringen.com

 

Dodaj komentarz