You are currently viewing Severin Freund wybrany „Sportowcem miesiąca” w Niemczech

Severin Freund wybrany „Sportowcem miesiąca” w Niemczech

Freund GER B.Leja  - Severin Freund wybrany "Sportowcem miesiąca" w NiemczechSeverin Freund, który kilka tygodni temu został mistrzem świata i zdobył Kryształową Kulę, został wybrany w marcu „Sportowcem miesiąca” przez 3800 niemieckich sportowców. Zdobywca Kryształowej Kuli wyraźnie wyprzedził konkurencję, zapewniając sobie po raz pierwszy takie wyróżnienie.

 

Severin Freund może dołączyć do wielu swoich tytułów kolejny, niemniej cenny tytuł „Sportowca miesiąca”. Niemiecki skoczek narciarski uzyskał w przeprowadzonym przez niemiecką fundację Deutschen Sporthilfe głosowaniu aż 50,3% głosów, wyprzedzając w ten sposób żeńską sztafetę biathlonową (35,1%) oraz sztafetę męską (15,6%).

W styczniu tytuł ten został przyznany Simonowi Schemppowi, reprezentantowi Niemiec w biathlonie, natomiast w lutym w głosowaniu zwyciężył Johannes Rydzek, kombinator norweski. Przypomnijmy, że w marcu Severin Freund zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i odebrał w Planicy Kryształową Kulę. Tym samym stał się trzecim reprezentantem Niemiec, po Martinie Schmittcie i Jensie Weissflogu, który triumfował w całym cyklu. W lutym dzięki znakomitym skokom na dużej skoczni w Falun zdobył tytuł Mistrza Świata. Głosujący nie mieli zatem najmniejszych wątpliwości.

„Sportowiec Miesiąca” wybierany jest na początku każdego miesiąca, spośród trzech wytypowanych przez Fundację Deutschen Sporthilfe zawodników, którzy w poprzednim miesiącu wyróżnili się szczególnymi osiągnięciami. Pozostali sportowcy mogą oddać głos na swojego faworyta poprzez głosowanie online.

 

źródło: skispringen.com

 

Dodaj komentarz