You are currently viewing Austriaccy skoczkowie pobiegną w Maratonie Wiedeńskim

Austriaccy skoczkowie pobiegną w Maratonie Wiedeńskim

Kraft Stefan LGP.Wisla .2014 fot.Katarzyna.Sluzewska - Austriaccy skoczkowie pobiegną w Maratonie WiedeńskimKażdego roku w Austrii odbywa się Vienna City Marathon. To największa tego typu impreza sportowa w tym kraju. W niedzielę swoich przedstawicieli w peletonie będzie miało także austriackie narciarstwo. Pobiegną m.in.: Daniela Iraschko-Stolz, Michael Hayboeck, triumfator Turnieju Czterech Skoczni Stefan Kraft, a także ich szkoleniowcy.

 

Z dużym optymizmem do 32. edycji maratonu podchodzi Stefan Kraft. – Po tym, jak wziąłem udział w maratonie w zeszłym roku, chciałem ponownie wziąć udział w tym interesującym wyzwaniu i rozpocząć nim przygotowania do nowego sezonu. Atmosfera Maratonu Wiedeńskiego niesamowicie do tego zachęca – powiedział zwycięzca tegorocznego Turnieju Czterech Skoczni. – Nie stawiam sobie żadnego czasu za cel, w razie, gdy ktoś mnie rozpozna w drodze chętnie dam autograf – dodał sympatyczny 21-letni skoczek.

Wraz z zawodnikami pobiegną także trenerzy kadr – Heinz Kuttin i Andreas Felder. – Teraz jest dla nas czas, aby zregenerować siły i przygotować się do nowego sezonu. W tym roku w pierwszej fazie przygotowań nacisk położymy na wytrzymałość. Kalendarz Pucharu Świata z sezonu na sezon jest coraz bardziej wypełniony i chcemy zbudować dobrą podstawę, aby wytrzymać do końca – powiedział 44- letni trener męskiej kadry Austrii.

 

źródło: oesv.at

 

Dodaj komentarz