You are currently viewing Austriacy pobiegli w Maratonie Wiedeńskim, Etiopczyk najszybszy

Austriacy pobiegli w Maratonie Wiedeńskim, Etiopczyk najszybszy

Kraft Stefan lato.wisla fot.Julia .Piatkowska - Austriacy pobiegli w Maratonie Wiedeńskim, Etiopczyk najszybszyW niedzielę odbyła się 32. edycja Maratonu Wiedeńskiego, w którym po raz kolejny wzięli udział także przedstawiciele austriackich skoków narciarskich. Poważnie wyzwanie potraktował zwycięzca tegorocznego Turnieju Czterech Skoczni, Stefan Kraft, który swoją trasę pokonał znacznie szybciej od towarzyszy z kadry.

W największym biegu masowym w Austrii, którym jest od 1984 roku Vienna City Marathon, tym razem wzięli udział m.in.: Daniela Iraschko-Stolz, Stefan Kraft, Michael Hayboeck, a także trenerzy – Heinz Kuttin i Andreas Felder. Najlepiej na trasie poradził sobie Kraft, który odległość 11,3 km pokonał w 31 minut i 23 sekundy. Razem z Felderem (9,1 km / 1:03.48) weszli oni w skład drużyny, która zajęła 148. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Hayboeck (5,7 km / 00:28.38) oraz Kuttin (11,3 km / 00:59.11) w końcowym rezultacie drużynowym zajęli 2004. lokatę, a Iraschko-Stolz (5,7 km / 00:29.17) wraz z żeńskim zespołem uplasowała się na 2820. pozycji. Jak podkreślała cała piątka już wcześniej, cały bieg potraktują rekreacyjnie, jako aktywne spędzenie wolnego czasu i dobrą zabawę.

Dodajmy, że w całym maratonie i biegach towarzyszących wzięło udział ponad 42 tys. osób z ponad 120 krajów. Na najbardziej prestiżowym dystansie maratońskim (42 km 195 m) najlepszy okazał się reprezentant Etiopii, Sisay Lemma, który uzyskał czas 2:07.31.

Już niebawem w kolejnej imprezie biegowej („Wings for Life”) wezmą udział m.in. Adam Małysz i Gregor Schlierenzauer. Więcej na ten temat >>>

źródło: vienna-marathon.com / fis-ski.com