You are currently viewing Zupan będzie kontynuował współpracę z Rosjanami

Zupan będzie kontynuował współpracę z Rosjanami

Matjaz Zupan SGP.Wisla .2014 fot.Julia .Piatkowska - Zupan będzie kontynuował współpracę z RosjanamiTydzień temu informowaliśmy o tym, że rosyjscy działacze nie byli zadowoleni z wyników osiąganych przez reprezentantów tego kraju na skoczniach całego świata minionej zimy. Mimo tego Ministerstwo Sportu Federacji Rosyjskiej zatwierdzi kandydaturę Matjaza Zupana, który będzie kontynuował współpracę z rosyjską kadrą skoczków.

 

Słoweński szkoleniowiec Matjaz Zupan, który rosyjską kadrę skoczków objął na początku minionego sezonu (2014/15) będzie mógł kontynuować pracę. Rada trenerów skoków narciarskich zatwierdziła w środę jego kandydaturę, która zostanie teraz przedstawiona Ministerstwu Sportu Federacji Rosyjskiej, jednak jest to już tylko formalność.

- W ubiegłym roku stworzyliśmy czteroletni plan treningowy, który w minionym sezonie zaczął być realizowany. Uważam, że nadal musimy stosować się do tego planu. Wszyscy potrzebujemy trochę więcej cierpliwości i zaufania do siebie. Jeśli to będzie, będziemy szybciej iść do przodu - powiedział Zupan, który już planuje aktywność swoich podopiecznych na sezon letni.

- Zwrócimy szczególną uwagę na równowagę i stabilizację. Chcemy poprawić te elementy, ponieważ w minionym sezonie mieliśmy z nimi problemy. Poczyniliśmy już pewne postępy, ale wciąż jest rezerwa. Zimą będziemy mieć wiele startów, ale już latem trzeba położyć pod nie dobre podstawy - tłumaczy Słoweniec, który zamierza do cyklu szkoleniowego wprowadzić zajęcia z trenerem lekkiej atletyki, a także zajęcia w tunelu aerodynamicznym.

 

źródło: tramplin.perm.ru / rsport.ru

 

Dodaj komentarz