You are currently viewing Letnia Grand Prix bez zawodów w Klingenthal !

Letnia Grand Prix bez zawodów w Klingenthal !

Zaskakujące wieści dotarły do nas z Klingenthal. Po raz pierwszy od dziewięciu lat na Vogtland Arenie nie odbędą się zawody Grand Prix. Impreza znalazła się we wstępnym kalendarzu letniego cyklu, jednak po apelu FIS o przełożenie konkursu na sierpień, organizatorzy byli zmuszeni zrezygnować z przeprowadzenia zawodów.

 

Pierwotnie konkurs kończący cykl Grand Prix 2015 miał się odbyć w Klingenthal 3 października. W czasie zebrania Komisji Kalendarzowej FIS, działacze postawili przed organizatorami imprezy wymaganie dotyczące przeniesienia konkursu na termin sierpniowy. Alexander Ziron, przedstawiciel klubu VSC Klingenthal i wielokrotny szef komitetu organizacyjnego zawodów na Vogtland Arenie stwierdził, że przeprowadzenie konkursów w innym czasie jest niewykonalne z powodu kilku czynników, także ekonomicznych.

Niemiecki Związek Narciarski wciąż ma możliwość przekazania organizacji zawodów innej miejscowości. W Niemczech igielit posiadają jeszcze trzy duże skocznie (w Garmisch-Partenkirchen, Oberstdorfie i Oberhofie).

Zobacz terminarz LGP 2015 >>

Przypomnijmy, że w Klingenthal zawody z cyklu FIS Grand Prix są organizowane nieprzerwanie od 2006 roku. Wśród dotychczasowych zwycięzców są: Polacy (Małysz, dwukrotnie Stoch), Austriak (trzykrotnie Schlierenzauer) oraz Niemcy (Freund, Wellinger i przed rokiem Freitag). Warto podkreślić, że w Klingenthal zaplanowana jest także inauguracja przyszłego sezonu Pucharu Świata 2015/16 (21-22 listopada).

 

źródło: sport1.de / informacja własna

 

Dodaj komentarz