You are currently viewing Severin Freund: „Stale świecące słońce byłoby nudne, rozpoczynam treningi”

Severin Freund: „Stale świecące słońce byłoby nudne, rozpoczynam treningi”

Freund Severin SGP.Wisla .2014 fot.Julia .Piatkowska - Severin Freund: "Stale świecące słońce byłoby nudne, rozpoczynam treningi"Dla Severina Freunda, zdobywcy Kryształowej Kuli w sezonie 2014/2015 czas odpoczynku okazał się być bardzo krótkim. Zmotywowany lider niemieckiej drużyny wraca do pracy, by przygotować się do kolejnych wyzwań. – Stale świecące słońce byłoby zbyt nudne. Z naładowanymi bateriami rozpoczynam treningi – ogłosił.

 

Freund Severin fot.Stefan.Piwowar 300x200 - Severin Freund: "Stale świecące słońce byłoby nudne, rozpoczynam treningi"
Severin Freund, fot. Stefan Piwowar

Dziewięciokrotny triumfator w indywidualnych konkursach z cyklu Pucharu Świata, wicemistrz świata ze skoczni normalnej w Falun, mistrz świata ze skoczni dużej, mistrz świata w drużynie mieszanej, wicelider w klasyfikacji generalnej lotów narciarskich i w końcu – zdobywca Kryształowej Kuli. 25-letni Severin Freund spełnił minionej zimy swoje największe marzenie, odbierając w Planicy upragnione trofeum, ciesząc się jednocześnie wspaniałymi chwilami w szwedzkim Falun. Bez wątpienia, sezon 2014/2015 był najlepszym w dotychczasowej karierze Niemca.

Oczywistym jest, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Szczególnie w sporcie, kiedy to napędzani otrzymywanymi laurami sportowcy, pragną zdobywać kolejne szczyty. Potwierdza to Severin Freund, który napisał na swoim oficjalnym profilu na facebooku:

– Czas wakacji dobiegł końca, no i proszę – stale świecące słońce byłoby i tak zbyt nudne. Z naładowanymi bateriami i w pełni zmotywowany rozpoczynam treningi! Witam w sezonie 2015/2016.

Nadchodzący sezon rozpocznie Letnia Grand Prix, która swój początek będzie miała 31 lipca w Wiśle. W poprzedniej, 21. edycji tego cyklu Freund wystąpił w 3 konkursach, gromadząc 79 punktów, co dało mu 30. miejsce w klasyfikacji generalnej. W roku 2013 uplasował się w łącznej klasyfikacji dopiero na 38. lokacie. W 2012 roku Freund wystartował w dwóch ostatnich konkursach i w obu stawał na podium - w Hinzenbach był drugi, w Klingenthal zwyciężył (to jak do tej pory jego jedyne indywidualne miejsca na podium w LGP). Zgromadził dzięki temu 180 punktów i znalazł się na 9. miejscu w klasyfikacji końcowej.

 

źródło: facebook.com / informacja własna

 

Dodaj komentarz