You are currently viewing Ahonen: „Na pewno będę skakał do mistrzostw świata w Lahti”
Janne Ahonen, fot. Julia Piątkowska

Ahonen: „Na pewno będę skakał do mistrzostw świata w Lahti”

Ahonen Janne ski WC.Planica.2015 fot.Julia .Piatkowska - Ahonen: "Na pewno będę skakał do mistrzostw świata w Lahti"Janne Ahonen, który latem 2013 roku po raz kolejny powrócił do sportowej rywalizacji jako skoczek narciarski zapowiedział, że jeszcze co najmniej przez kilka lat zamierza kontynuować swoją karierę. – Na pewno będę skakał aż do mistrzostw świata w Lahti w 2017 roku – zapewnił doświadczony fiński zawodnik.

 

Zgodnie ze słowami Ahonena, będziemy mogli oglądać go na skoczniach całego świata jeszcze przynajmniej przez dwa sezony. Jak zapewniał tuż po zakończeniu minionej zimy, zamierza podejść do sezonu 2015/16 z nowym zaangażowaniem. Dla doświadczonego Fina kluczowa będzie jednak kolejna zima (2016/17), kiedz to w jego rodzimym Lahti odbędą się mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym będące aktualnie priorytetowym celem niespełna 38-letniego skoczka.

Ahonen ma już w swoim dorobku medale światowego czempionatu (złoto z Trondheim z 1997 r., dwa brązy – z Oberstdorfu z 2005 r. oraz z Lahti z 2001 r.). Brakującym trofeum nadal jest jednak medal igrzysk olimpijskich, nie jest zatem wykluczone, że trener Hannu Lepistoe poprowadzi swojego podopiecznego aż do zimowych igrzysk olimpijskich, które w 2018 roku odbędą się w koreańskim Pyeongchang.

 

źródło: fis-ski.com

 

 

Dodaj komentarz