You are currently viewing Dellasega i Brandt także kończą sportowe kariery

Dellasega i Brandt także kończą sportowe kariery

Fala rezygnacji skoczków narciarskich z zawodowego uprawnia sportu zdaje się nie mieć końca. Po zakończeniu kariery przez kilku zawodników z kraju Wikingów, do grona byłych już skoczków dołączyli na przestrzeni ostatnich dni Norweg Johan Martin Brandt oraz Włoch Diego Dellasega. Głównym powodem takich decyzji jest przede wszystkim brak motywacji.

 

Czas powiedzieć sobie „dość”. Zmagania z kontuzją wymagały dużo zaangażowania, a później brakowało mi motywacji, by stawiać sobie kolejne cele na nadchodzący sezon – przyznał Brandt i dodał: – Czekałem, czy motywacja wzrośnie, miałem jeszcze marzenia związane ze skokami. Wiele osiągnąłem, ale z pewnością było stać mnie na więcej.

Johan Martin Brandt jest znany głównie z występów w Pucharze Kontynentalnym, w którym zadebiutował w sezonie 2009/2010. W Pucharze Świata pojawił się tylko kilkukrotnie, po raz pierwszy 3 grudnia 2011 roku podczas konkursu na skoczni normalnej w Lillehammer, w którym zajął 44. miejsce. Dzień później zdołał zakwalifikować się do drugiej serii, plasując się ostatecznie na 17. pozycji. Były to jego pierwsze i ostatnie punkty zdobyte w rywalizacji na najwyższym pucharowym poziomie. 27-latek postrzega swoją karierę nie tylko w kategoriach ciężkiej pracy, ale i dobrej zabawy: – Czułem się wspaniale, mogąc startować w Pucharze Świata, miałem też dwa dobre lata w kadrze B. Dobrze pamiętam mój najlepszy rezultat oraz drużynowe złoto mistrzostw Norwegii zdobyte z zespołem Nord-Trøndelag. Musieliśmy razem ciężko pracować przez wiele lat, jednak był to wspaniały czas.

Wychowanek klubu Steinkjer niebawem zakończy studia na Norweskim Uniwersytecie Nauki i Technologii w Trondheim i liczy, że w przyszłości będzie związany ze skokami narciarskimi: – Znam kilka osób w środowisku, więc mam nadzieję, że w przyszłym roku dostanę posadę w rodzinnym klubie.

 

Decyzję o zakończeniu sportowej kariery podjął także włoski skoczek, Diego Dellasega. 24-letni reprezentant klubu US Dolomitica nie w seniorskiej rywalizacji nie zdołał osiągnąć wielkich sukcesów. Znacznie lepiej spisywał się wcześniej jako junior, co potwierdził w 2010 roku w Hinterzarten zdobywając brązowy medal juniorskich mistrzostw świata.

Dellasega kilkukrotnie występował w zawodach Pucharu Świata, jednak ani razu nie udało mu się zdobyć punktów do klasyfikacji generalnej. Najwyżej uplasował się na 39. lokacie podczas konkursu w Sapporo w 2010 roku. Tydzień wcześniej w tym samym miejscu odniósł swoje jedyne zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego. Włoch wywalczył także trzecią pozycję w konkursie FIS Cup w amerykańskim Lake Placid (2015 r.). Był uczestnikiem mistrzostw świata w Oslo (2011) oraz MŚ w lotach w Planicy (2010), jednak nie zdołał tam przebić się do głównych zawodów.

Ostatnim konkursem w karierze Diego Dellasegi były zawody PK w Iron Mountain (21.02.15 r.), gdzie zajął 43. lokatę.

 

źródło: informacja własna / verdalingen.no

 

Dodaj komentarz