You are currently viewing Kot i Kubacki czasowo poza kadrą A

Kot i Kubacki czasowo poza kadrą A

kubacki - Kot i Kubacki czasowo poza kadrą AW oczekiwaniu na rozpoczęcie przygotowań do sezonu letniego poznaliśmy pierwsze decyzje związane ze składami polskich kadr w skokach narciarskich. Jak podaje Przegląd Sportowy, Dawid Kubacki i Maciej Kot, którzy minionej zimy w zawodach Pucharu Świata nie zachwycali, zostali czasowo odsunięci od kadry A.

 
Kot Maciej P.Solidarnosci fot.Anna .Cis  300x199 - Kot i Kubacki czasowo poza kadrą A
Maciej Kot, fot. Anna Cis

Po słabym sezonie mają czas na przemyślenia. Na razie będą trenowali z kadrą B prowadzoną przez Macieja Maciusiaka. Niewykluczone, że za kilka tygodni jeden z nich zostanie przywrócony – powiedział wiceprezes Polskiego Związku Narciarskiego, Andrzej Wąsowicz. Aktualnie kadra A składa się z pięciu zawodników, których wytypował trener Łukasz Kruczek. W skład tej grupy wchodzą: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Klemens Murańka, Jan Ziobro i Aleksander Zniszczoł. Wciąż pozostaje zatem jedno wolne miejsce dla któregoś z wyróżniających się zawodników trenujących w kadrze B. Przy maksymalnej kwocie startowej w zawodach Pucharu Świata może startować siedmiu zawodników z danego kraju.

Dla Macieja Kota miniony sezon był regresem w dotychczasowej karierze. Zdobywając zaledwie 17 pucharowych punktów zajął odległe, 65. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ. W porównaniu do 17. miejsca (398 pkt) w sezonie 2013/14, młodszy z braci Kotów, siódmy skoczek igrzysk w Soczi może mówić o sporym zawodzie. Do niezbyt udanych miniony sezon zaliczyć może także Dawid Kubacki. Zdobywając 35 punktów uplasował się na 53. miejscu w pucharowej "generalce". Skoczek z Szaflar notuje jednak obniżkę formy już od dwóch sezonów. Najlepiej radził sobie w sezonie 2012/13, kiedy w końcowej klasyfikacji był na 36. lokacie. Plusem po stronie obu zawodników są za to występy w konkursach Pucharu Kontynentalnego. Minionej zimy Kubacki pięciokrotnie plasował się na podium zawodów tego cyklu (dwa zwycięstwa, trzy trzecie miejsca), a Kot był w najlepszej trójce trzykrotnie (jedno zwycięstwo, dwa drugie miejsca).

 

źródło: przegladsportowy.pl

 

Dodaj komentarz