You are currently viewing Para prezydencka i Adam Małysz wizytowali skocznie w centrum Wisły

Para prezydencka i Adam Małysz wizytowali skocznie w centrum Wisły

wisla centrum prezydent malysz fot.wisla .pl  - Para prezydencka i Adam Małysz wizytowali skocznie w centrum WisłyNiedawno wybudowany kompleks małych skoczni narciarskich w centrum Wisły odwiedziła dzisiaj para prezydencka, a także znakomity były skoczek narciarski, wiślanin Adam Małysz. – Widać, że sport polski i sukcesy w tym zakresie są przedmiotem wspólnej dumy, ale i wspólnych działań – mówił Bronisław Komorowski.

 
Wisla Centrum prezydent malysz fot.Wisla .pl4  300x199 - Para prezydencka i Adam Małysz wizytowali skocznie w centrum Wisły
(fot. wisla.pl / Urząd Gminy Wisła)

Jak już wcześniej informowaliśmy, po latach prób udało się wyremontować skocznie narciarskie w centrum Wisły, na których przed laty swoje pierwsze kroki w skokach narciarskich stawiał Adam Małysz. Dzisiaj obiekty K-40, K-20 i K-10 wizytował prezydent Bronisław Komorowski wraz z małżonką, a towarzyszyli im prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner, burmistrz Wisły Tomasz Bujok, a także wspomniany Adam Małysz.

Powstający w Wiśle kompleks małych skoczni narciarskich utrwali pozycję beskidzkiego kurortu wśród najważniejszych ośrodków skoków narciarskich w Polsce. Po tym widać, że sport polski i sukcesy w tym zakresie są przedmiotem wspólnej dumy, ale i wspólnych działań Mam nadzieję, że młodzi skoczkowie jeszcze latem będą mogli ćwiczyć na tym obiekcie – mówił prezydent.

Z odrestaurowania skoczni zadowolenie wyraził także Adam Małysz. – Powstały duże skocznie: Malinka, Zakopane, Szczyrk, ale żeby młodzież mogła na czymś skakać i rozwijać się, dążyć do swoich celów, są potrzebne małe skocznie. Tak jak jest program budowy boisk „Orlików”, mogłyby też powstawać małe skocznie. Tu jest pierwszy przykład, że da się to zrobić i wygląda to pięknie – ocenił „Orzeł z Wisły”, a na swoim oficjalnym profilu na facebooku dodał: – Prośba, którą wyraziłem w 2011 roku gdy kończyłem karierę, została zrealizowana. W końcu, po tylu latach chodzenia za tą sprawą, wysiłki się opłaciły i mamy efekt – skocznie są i już za około miesiąc będzie można na nich skakać!

Kompleks skoczni w Wiśle-Centrum został wybudowany w 1964 roku. Późniejsze przebudowy miały miejsce w latach 1997, 2005 oraz 2012-2014. Koszty tej ostatniej inwestycji wyniosły ok. 3 mln zł. Ostateczne zakończenie budowy ma nastąpić w maju, a gospodarzem obiektów będzie Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe.

 

źródło: wisla.pl / facebook.com

 

Dodaj komentarz