You are currently viewing Michael Maurer nowym prezesem TCS

Michael Maurer nowym prezesem TCS

tcs4 e1409703514899 - Michael Maurer nowym prezesem TCS

Turniej Czterech Skoczni ma nowego prezesa. Jest nim 44-letni Michael Maurer, szef klubu narciarskiego Partenkirchen.  Na stanowisku zastąpił Alfonsa Schranza z klubu Obersdorf, który stał na czele prestiżowego cyklu od 2010 roku.

Michael Maurer został wybrany na prezesa Turnieju Czterech Skoczni podczas wiosennego posiedzenia szefów czterech klubów narciarskich: Obrersdorf, Innsbruck, Partenkirchen i Bischofshofen, który odbył się w Monachium.

– Z radością przyjmuję nowe zadania i wyzwanie, które stoi przede mną. Alfons SchranzStefan Huber (dyrektor zarządzający) razem ze swoim zespołem  z Obersdorfu, wykonali przez ostatnie lata wielką pracę dla turnieju. Dołożyli starań, by  utrzymać wysoki status tej imprezy i by mogła stać się najważniejszym sportowym wydarzeniem zimy– powiedział Maurer po przejęciu funkcji.

Zgodnie z przepisami, szefowie czterech klubów narciarskich z miast-gospodarzy turnieju zmieniają się na stanowisku prezesa całej imprezy co trzy lata (z możliwością przedłużenia kadencji o rok).

Michael Maurer jest drugim w historii prezesem TCS z Partenkirchen. W latach 1989-2003 losy turnieju były w rękach Hansa Ostlera.

Źródło: fis-ski.com/vierschanzentournee.com

Dodaj komentarz